پیروزی دومین نامزد دموکرات‌ها در جورجیا در انتخابات سنا

کدخبر: 384201
اقتصاد نیوز : «جان آساف» از حزب دموکرات در انتخابات سنای ایالت جورجیای آمریکا با پیش افتادن از رقیب جمهوریخواه خود اعلام کرد در این رقابت پیروز شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آسوشیتدپرس اعلام کرد، درحالی که براساس گزارش رسانه‌ها پیروزی «رافائل وارناک»، نامزد حزب دموکرات در دور دوم انتخابات سنای آمریکا در ایالت جورجیا قطعی به نظر می‌رسد، «جان آساف» هم حزبی وی نیز فاصله خود را با «دیوید پردوی» جمهوری خواه افزایش داده و ادعای پیروزی کرده است.

فاصله آساف با رقیب اش به بیش از ۱۶ هزار رای افزایش یافته است و جان آسوف در یک پیام ویدئویی از مردم ایالت جورجیا به دلیل انتخابش برای خدمت به آن‌ها در مجلس سنا تشکر کرد.

پیشتر خبرگزاری فرانسه گزارش داد، حزب دموکرات آمریکا در یک کرسی از دور دوم انتخابات سنا در ایالت جورجیا ادعای پیروزی کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، «رافائل وارناک» دموکرات که ۳۵ هزار رأی از رقیب جمهوری‌خواه خود در دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا پیش افتاده بود، اعلام پیروزی کرد. شبکه ان بی سی نیوز و خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که وارناک پیروز کرسی سنا خواهد بود.

انتخابات ایالت جورجیا که طی آن سرنوشت مجلس سنای آمریکا و اکثریت آن مشخص خواهد شد ساعاتی پیش به پایان رسید و شمارش آرا در حال انجام است. در این انتخابات سرنوشت‌ساز دو سناتور باقیمانده مجلس سنا مشخص خواهد شد و نتایج این انتخابات اکثریت مجلس را تعیین خواهد کرد که جمهوری‌خواه خواهد بود یا دموکرات.

اگر دموکرات‌ها موفق شوند هر دو کرسی را در این انتخابات ببرند با احتساب رای «کاملا هریس» معاون رئیس جمهور آینده ایالات متحده به اکثریت سنا نیز تسلط پیدا خواهند کرد. در غیر اینصورت مجلس سنا همچنان در سیطره جمهوری‌خواهان باقی خواهد ماند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما