دموکرات ها پیروز ایالت جورجیا/ چاک شومر: من اکنون رهبر اکثریت در مجلس سنا هستم

کدخبر: 384222
اقتصاد نیوز : سناتور ایالت نیویورک در آمریکا هم اکنون در سخنانی اعلام کرد: ۲ نامزد دموکرات در ایالت «جورجیا» پیروز شدند و من اکنون رهبر اکثریت در مجلس سنا هستم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «چاک شومر» سناتور ایالت نیویورک هم اکنون در سخانی اعلام کرد که نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا پیروز شده اند.

بنابر گزارش یو‌اس‌ای‌تودی، وی که پیشتر عنوانِ رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا را داشت؛ در این باره گفت: اکنون من رهبر اکثریت سنا شده ام. برای اولین بار در طول ۶ سال اخیر، دموکرات ها موفق به کسب اکثریت در سنای آمریکا شدند و این موضوع برای مردم آمریکا خوب است.

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم ساعاتی پیش اعلام کرد: دو نامزد دموکرات در انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا پیروز شدند. آمریکا اکنون دارای مجلس نمایندگان و مجلس سنایی است که دموکرات ها در آن پیشتاز بوده و با بایدن و معاون وی همکاری خواهند کرد.

این در حالیست که با اتمام شمارش ۹۸ درصد از آرای انتخاباتی ایالت جورجیا؛ دومین کرسی این ایالت در مجلس سنای فدرال هم به احتمال زیاد به دموکرات‌ها واگذار شده و در نهایت کنترل سنا توسط دموکرات ها تقریباً قطعی شده است.

ساعتی پیش اعلام شد که «رافائل وارناک» نامزد حزب دموکرات در برابر «کلی لوفلر» (Kelly Loeffler) از سناتورهای نسبتاً قدیمی، برنده یکی از کرسی های ایالت جورجیا در سنای آمریکا شد؛ از سوی دیگر، «جان آساف» نامزد دموکرات دیگر در انتخابات سنای ایالت کلیدی جورجیا با اختلاف ۳ هزار و ۵۰۰ رأی از سناتور جمهوریخواه «دیوید پردو» پیش افتاده و ساعاتی پیش نیز با صدور بیانیه ای مدعی پیروزی خود شده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما