جزئیات آلودگی هوای کلان‌شهرها در هفته آینده

کدخبر: 384609
اقتصاد نیوز:به دلیل پایداری جوی و سکون هوا پیش بینی می شود:‌ تا اواخر وقت دوشنبه 22 دی غلظت و انباشت آلاینده‌های افزایش یابد از همین رو ورزش در هوای باز ممنوع اعلام شد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس،معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به آلودگی هوا در کلان‌شهرها، گفت: کماکان در پنج روز آینده جوی پایدار و آرام در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت و در این مدت در شهرهای پرجمعیت و صنعتی، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهیم داشت.

وی گفت: به دلیل پایداری جوی و سکون هوا،‌ تا اواخر وقت دوشنبه 22 دی غلظت و انباشت آلاینده‌های جوی در کلان‌شهرها پیش‌بینی می‌شود که این شرایط شنبه در اصفهان، تبریز و مشهد، یکشنبه 21 دی در تهران، کرج، قزوین،‌ اراک،‌ اصفهان و قم و روز دوشنبه در تهران، کرج، قزوین، اصفهان،‌ اراک، قم و تبریز، شدیدتر است.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تأکید کرد: در این مدت هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده ‌امکان رشد شاخص آلودگی هوا تا اندازه «شرایط ناسالم برای همه گروه‌های سنی» وجود دارد.

اصغری تأکید کرد: ‌در این راستا ضرورت دارد سالمندان، کودکان و افراد دارای سابقه بیماری‌ ریوی و قلبی در خانه بمانند ضمن آنکه از فعالیت ورزشی و فیزیکی در فضای باز خودداری شود.

 

 

تیتر یک
  • معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد اعلام کرد

    آزمون کیفی مازوت آغاز شده و پیش‌نویس استاندارد یورو ۵ بنزین در حال تدوین است؛ دو خبری که از سوی مسوولین سازمان ملی…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید