توییت کنایه آمیز ظریف به استانداردهای دوگانه متحدان آمریکا

کدخبر: 384624
اقتصادنیوز :‌وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در کنایه‌ای توییتری در اشاره به واکنش‌های مقامات غربی به خشونت‌های انتخاباتی اخیر در آمریکا، از استانداردهای دوگانه آن‌ها انتقاد و به دوراندیشی دعوتشان کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی در پیامی توییتری به واکنش مقامات آمریکایی و کشورهای متحد واشنگتن در ارتباط با حوادث اخیر آمریکا پرداخت و از استانداردهای دوگانه آن‌ها انتقاد کرد. 

ظریف در این خصوص نوشت: کسانی که چهار سال در مقابل زورگویی‌های بی‌قانون ترامپ--برای حفاظت از خود به قیمت آزار مردم ما--سر فرود آوردند، حالا حمله وی به حاکمیت قانون را محکوم می‌کنند. اما همچنان تلاش می‌کنند از تروریسم اقتصادی او به عنوان "اهرم فشار" علیه ایران استفاده کنند. اگر نمی‌توانید با شجاعت رفتار کنید، به خاطر خودتان هم شده دوراندیش باشید. 

LyYwNvdorqmJ

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر روز پنجشنبه هم در واکنش به اتفاقات اخیر در آمریکا در توئیتی نوشت: رئیس جمهوری یاغی که علیه مردم خود کینه‌جویی می‌کند، در طول چهار سال گذشته، به مراتب علیه مردم ما و دیگران اقدامات بدتری را انجام داده است. مسئله نگران کننده است این است که همین فرد از مجوز بدون کنترل راه اندازی یک جنگ هسته‌ای برخوردار است؛ یک نگرانی امنیتی برای کل جامعه بین‌المللی.

جلسه شمارش آرای الکترال در صحن کنگره آمریکا چهارشنبه به آشوب کشیده شد و طرفداران خشمگین دونالد ترامپ وارد ساختمان کنگره شدند. هجوم هواداران رئیس جمهور آمریکا به کنگره که در حال تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب بود، واکنش منفی مقامات آمریکایی و دیپلمات‌های ارشد کشورهای مختلف جهان را به همراه داشت. 

در جریان درگیری‌ها، پنج نفر از جمله یک مامور پلیس کنگره کشته و ده‌ها نیروی پلیس واشنگتن مجروح شدند. 

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید