واکنش امام جمعه شهرهای مختلف به حوادث کنگره آمریکا

کدخبر: 384631
اقتصادنیوز :‌امام جمعه شهرهای مختلف در خطبه های نماز جمعه به موضوع حوادث اخیر کنگره آمریکا پرداختند .

به گزارش اقتصادنیوز ،امام‌جمعه چادگان گفت: برترین ویژگی‌های آیت اله مصباح یزدی حرکت‌ها و گام‌هایی بود که ایشان برمی‌داشت و باهدف تمدن نوین اسلامی بود؛ او روشنگری می‌کرد ئو شبهات را خنثی و آگاه سازی می‌کرد.

 حسن بابائیان امام جمعه شهر اندیشه  گفت : این آشوب و هرج و مرج به وجود آمده در آمریکا آن روی سکه دموکراسی دروغین آمریکا است و مقام معظم رهبری نیز امروز فرمودند که به گفته یک موسسه تحقیقاتی معتبر، یکی از برنامه‌های آمریکا برای عدم رسیدن ملت ایران و ملت‌های منطقه به عزت و اقتدار آن است که این ملت‌ها روی ثبات را به خود نبینند.

امام جمعه اندیشه بیان داشت: انسان‌های شرور، زر دوست و شهوت پرست هیچ گاه سر سازش با صالحان را ندارند و یک اثر حکومت شروران ضعف اقتصادی است و امروز می‌بینیم که در برخی کشورهای اسلامی همچون عربستان، مصر و سودان چه وضعیتی حاکم است اما کماکان برای آمریکا خوش رقصی می‌کنند.

بابائیان گفت: امروز قوه قضاییه به فضل الهی شروع به مبارزه با فساد و مفسدین کرده است و عده‌ای فریاد فساد سیستماتیک سر می‌دهند که باید گفت فساد سیستماتیک را در قبله آمال خود یعنی آمریکا ببینید.

علیرضا فرهنگ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت :‌یکی از راه‌های رسیدن به سعادت آن است که در آن جامعه گناه و معصیت نباشد گفت: امروز چهره نظام مقدس اسلامی در عالم اسلام و خارج از آن یک چهره بسیار خوب و روشنی است، امروز استکبار به برکت خون شهدا، ولایت و امامت لرزه بر اندام‌اش افتاده است.

فرهنگ با بیان اینکه امروز کاخ سیاه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی از عظمت مردم و سلیمانی‌هایی که تربیت کرده‌اند به لرزه درآمده است، عنوان کرد: دومین راه سعادت آن است که از مسیر ولایت جدا نشویم، ولایت اساس دین است، بهترین وسیله و ابزار سعادت بشر ولایت و امامت است.

امام جمعه شهرضا گفت: آمریکا که اینقدر هیمنه نشان می‌دهد، بسیار تو خالی است و به کنگره او حمله و آن را اشغال کردند.

امام جمعه پل‌دخترگفت: آغاز غنی سازی 20 درصد اورانیوم باعث عزت ملت و ترس اروپایی‌ها شدکه زمینه ساز این اقدام مصوبه مجلس شورای اسلامی است.

امام جمعه دهاقان با تسلیت رحلت آیت‌اله مصباح یزدی بیان کرد: حرکاتی که ایشان در راستای تبلیغ و ترویج معارف اسلامی داشتند را نمی‌شود نادیده گرفت، علاقه ایشان به رهبر معظم انقلاب نیز مثال زدنی بود.

وی با اشاره به حمله به کنگره آمریکا گفت: هر اتفاقی در ایران بیفتد تا مدت‌ها روی آن مانور می‌دهند ولی در این مسأله می‌گویند یک نفر بر اثر شلیک پلیس و ۳ نفر هم به علت  موارد اورژانسی کشته شدند و در حال پوشش دادن این مسأله با  موضوع سالگرد حادثه هواپیمای اوکراینی هستند.

رضوانی با بیان این‌که دنیا باید بداند ایران از دست رئیس جمهور دیوانه‌ای مثل ترامپ چه کشید، ادامه داد: اکنون حزب دموکرات آمریکا می‌خواهند با استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا دو هفته باقی مانده ریاست جمهوری ترامپ را سلب کنند چرا که هر روز ممکن است یک شری درست کنند.

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم گفت: تنها راه این است که وضعیت غنی‌سازی اورانیوم به شرایط قبل از تحریم برگردد و همه فعالیت‌های هسته‌ای از سر گرفته شود و ایران باید در مقابل زورگویی‌های دشمنان بایستد و خواهد ایستاد.

امام جمعه دندی به انتخابات پر ماجرا و پسا انتخابات آمریکا که هیمنه پوشالی آنها را شکست اشاره کرد و گفت: روز چهارشنبه طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا هجوم آوردند و نمایندگان، مجلس را ترک کردند که نشان می‌دهد کشوری که مدعی رهبری جهان را دارد، در حل مسائل داخلی هم عاجز شده است

امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: حوادث چند روز گذشته، نشانه‌هایی از افول و نابودی آمریکا است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه گرانی‌های کالا و اجاره‌بهای بالای منازل و قیمت خرید و فروش آن، شرایطی در عرصه زندگی مردم ایجاد کرده است که معیشت را آنان سخت و دشوار کرده است گفت: بسیاری از این گرانی‌ها کاذب ناشی از نبود برنامه‌ریزی مناسب، سوء مدیریت و عدم نظارت کارآمد است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید دارند که ابهت امریکا پوشالی است و این خودبزرگ بینی روز به روز در حال افول است.

امام جمعه بردسکن گفت: مشکلات اقتصادی وکمبودهای موجود مربوط به اینکه در طول انقلاب این مشکلات بوجود آمده، نیست بلکه مربوط به سو مدیریت همین چند سال اخیر است.

امام جمعه اصلاندوز گفت: متاسفانه برخی مسؤولان همچنان نگاه به غرب دارند، اما باید بدانند که تنها راه مقابله با توطئه‌های استکبار، اعتماد به توان داخلی و اتکا به جوانان این مرز و بوم است.

امام جمعه بناب گفت: امروز آمریکا در سراشیبی افول قرار گرفته است و آمریکای پوشالی در شرف اضمحلال و نابودی است.

امام جمعه شهرکرد حضور مسؤولان در مناطق محروم را یک دستاورد دانست و گفت: یک دستاورد سفر آقای قالیباف حضور در مناطق محروم و پرمشکل بود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: لغو برخی از تعهدات برجامی ما به کشورهای غربی و شروع غنی سازی ۲۰درصد گام ارزشمندی در مقابله با تحریم‌ها و بدقولی‌های گروه‌های مذاکره کننده و کشورهای اروپایی است.

امام جمعه بهاباد ضمن تسلیت ارتحال آیت الله مصباح یزدی با بیان این‌که رحلت این عالم ربانی واقعا یک واقعه تلخی برای حوزه های علمیه وملت ایران بود گفت : آیت‌الله مصباح یزدی نمونه و الگوی بسیار مناسبی برای جامعه علمی و جوانان است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه سالیان سال است که راجع به بطلان و پوچ بودن تفکر و عمل لیبرال دمکراسی و نظام سرمایه‌داری غرب سخن گفته می‌شود، گفت: در این مورد استدلال‌هایی هم می‌شود اما هیچ‌کدام به‌اندازه حوادث اخیر که حقیقت آمریکا را به رخ مردم دنیا کشید مؤثر نبودند.

اخبار تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات دوم بهمن‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید