جزییات مرگ پزشک آمریکایی درپی تزریق واکسن فایزر

کدخبر: 384803
در پی مرگ یک پزشک آمریکایی پس از تزریق واکسن کروناویروس فایزر، بررسی‌ها در مورد جزئیات بیشتر این حادثه آغاز شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه های محلی آمریکایی اعلام کردند: پرسشها در مورد مرگ پزشک ۵۶ ساله آمریکایی که حدود دو هفته پس از تزریق واکسن کروناویروس فایزر فوت کرد، همچنان به قوت خود باقی است.

این پزشک در تاریخ ۱۸ دسامبر واکسن کرونا را تزریق کرده بود.


تازه‌ترین خبرها و تحلیل‌های اقتصادی را در اینستاگرام اقتصادنیوز مشاهده کنید


در حال حاضر ارتباط دقیق مرگ این پزشک به تزریق واکسن مشخص نیست اما تحقیقات در این باره و مشخص شدن جزئیات این اتفاق در دست انجام است.

همسر این پزشک در مورد وضعیت او گفته است: سه روز پس از تزریق واکسن متوجه پارگی شدید رگهای خونی در پاها و دستهای او شدم و به بیمارستان مراجعه کردیم. در بیمارستان عارضه ترومبوسیتوپنی ایمنی تشخیص داده شد که از لخته شدن خون جلوگیری می کند. پس از دو هفته درمان او دچار سکته مغزی ناشی از کمبود پلاکت شد و فوت کرد.

دو شرکت داروسازی فایزر و بیو ان تک به دنبال انتشار خبر مرگ این پزشک آمریکایی در اطلاعیه ای اعلام کردند: در حال بررسی این موضوع هستیم اما در حال حاضر نمیتوان در مورد ارتباط مستقیم مرگ این پزشک با تزریق واکسن به طور قطعی اظهار نظر کرد.

اظهارات تولید کنندگان واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک در مورد عدم ارتباط این واکسن با مرگ پزشک آمریکایی درحالیست که پیش از این نیز نیویورک پست از مرگ دو نفر از دریافت کنندگان واکسن کروناویروس این شرکت در یک خانه سالمندان در نروژ خبر داده بود.

بنابر اعلام آژانس دارویی نروژ، این دو نفر تنها چند روز پس از تزریق واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک فوت کردند. هرچند جزئیات بیشتری در این رابطه ارائه نشده است.

منبع: اقتصاد نیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید