این داروها بر کرونا اثری ندارد

کدخبر: 385502
اقتصاد نیوز : نتایج یک مطالعه که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد که مصرف داروهای رایج فشار خون بر شدت علایم بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری هستند، هیچ تاثیری ندارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محققان دانشکده پزشکی «پرلمن» در دانشگاه «پنسیلوانیا» در آمریکا در این مطالعه بررسی کردند که آیا ٢ نوع دارو - مهار کننده های ACE یا مسدود کننده های گیرنده آنژیوتانسین -که برای درمان فشار خون بالا  استفاده می شوند می توانند عوارض کووید-۱۹ را کاهش دهند یا اینکه منجر به تشدید علایم این بیماری می شوند.

جوردانا کوهن نویسنده اول این مطالعه گفت: در ابتدای این همه گیری کرونا بیماران به دلیل اطلاعات محدود و ناقص نگران بودند که مصرف این داروها به آنها آسیب بزند و برخی اصرار داشتند مصرف داروهایشان را متوقف کنند.

وی که استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه «پرلمن» است، افزود: با این حال، قطع بی مورد این داروها می تواند خطر بروز عوارض شدید از جمله حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد.

محققان در این مطالعه ۱۵۲ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را که در بیمارستان بستری بودند و یکی از این داروهای فشار خون را مصرف می کردند، مورد بررسی قرار دادند.

آنها  به طور تصادفی بیماران را موظف کردند که یا مصرف داروهای خود را ادامه دهند یا استفاده از آنها را متوقف کنند.

نتایج این مطالعه هیچ تفاوتی در شدت عوارض کووید-۱۹ میان این ٢ گروه نشان نداد. این مطالعه نشان داد که مصرف داروهای فشار خون هیچ تاثیری بر شدت علائم بیماری کووید-۱۹ ندارند.

مشروح این مطالعه در مجله The Lancet Respiratory Medicine منتشر شده است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد۱۴۰۰ سکه امامی تحت تاثیر افت قیمت طلای جهانی و دلار قیمت‌هایی زیر مرز ۱۰ میلیون ۵۰۰ هزار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما