بخشی از پول اوراق مشارکت مترو واریز شد

کدخبر: 385582
اقتصادنیوز :مدیرعامل متروی تهران از واریز بخشی از پول اوراق مشارکت مترو و اتوبوسرانی از سوی بانک رفاه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،علی امام  با اعلام خبر واریز بخشی از پول اوراق مشارکت مترو گفت: بانک رفاه صبح امروز 214 میلیارد تومان از سهم دولت از اوراق مشارکت منتشر شده برای مترو و اتوبوس را به حساب شهرداری واریز کرد.

مدیرعامل متروی تهران با بیان این‌که براساس قانون 50 درصد اصل و سود اوراق مشارکت منتشره توسط دولت تضمین می‌شود، ادامه داد: حالا بانک رفاه سهم 50 درصدی دولت از اوراق مشارکت که حدود 750 میلیارد تومان می‌شود را قصد واریز دارد که امروز صبح حدود 214 میلیارد تومان را واریز کرده و قرار است تا آخر وقت امروز مابقی را هم واریز کند.

وی با بیان این که از این 750 میلیارد تومان واریزی 250 میلیارد تومان برای اتوبوسرانی است، اظهار کرد: ما براساس قول و وعده‌ای که به مردم داده بودیم می‌بایست تا پایان سال 10 ایستگاه دیگر مترو را به بهره‌برداری برسانیم و از آنجایی که پیمانکاران در 10 ایستگاه مترو مشغول به کار هستند باید متناسب با قول و قرارمان با پیمانکار و متناسب با پیشرفت ایستگاه نسبت به افتتاح آن اقدام کنیم.

امام اضافه کرد: البته اقدامات اساسی در ایستگاه‌ها انجام شده و برخی ایستگاه‌ها نیازمند اقداماتی همچون تامین روشنایی، کابل‌کشی و برخی دیگر نیز نیازمند کارهای اساسی همچون نصب تهویه، سیستم اطفاء حریق و غیره هستند که متناسب با پیشرفت ایستگاه‌ها افتتاح خواهند شد.

 

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید