ادعاهای بی اساس پمپئو علیه ایران

کدخبر: 385669
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه آمریکا در روزهای پایانی حضور دولت شکست خورده‌اش در کاخ سفید ادعاهای بی اساس دیگری را علیه کشورمان مطرح کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توییتی ادعا کرد که به لطف تحریم‌های ما، بودجه نظامی پیشنهاد شده ایران امسال ۲۴ درصد پایینتر است. ما بیش از ۱۵۰۰ شخص و نهاد را هدف قرار داده‌ایم.

وی افزود که نظام ایران را از در آمد ۷۰ میلیارد دلاری که به ادعای وی برای تامین مالی تروریسم، موشک‌های بالیستیک و برنامه هسته‌های هسته‌ای استفاده می‌شد، محروم کردیم.

پمپئو در توییت دیگری افزود: تحریم‌های آمریکا علیه ایران روزانه ۲ میلیون بشکه نفت ایران را از بازار دور نگه داشت. تقریبا ۳۰ کشور که مشتریان رایج بودند، واردات نفت ایران را متوقف کردند. بیش از صد موسسه نیز از سرمایه‌گذاری‌های برنامه‌ریزی صرف نظر یا آن‌ها را لغو کردند.

در حالی که فشار حداکثری ترامپ علیه ایران با شکست مواجه شده است ، وی در انتهای هر دو توییت خود از هشتگ "فشار حداکثری جواب می‌دهد" استفاده کرده است.

پمپئو همچنین در توییت دیگری مدعی شد: ما حقیقت را گفتیم و اقدام کردیم. وزارت خارجه در سال ۲۰۱۹ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و نیروهای قدسش را سازمان تروریستی خارجی تعیین کرد؛ چراکه اینگونه است!

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما