اعتراف هیلاری کلینتون به قتل خاشقجی به دست رژیم سعودی

کدخبر: 385827
اقتصاد نیوز : هیلاری کلینتون دولت سعودی را مسئول قتل جمال خاشقجی معرفی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی اعلام کرد، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه اسبق آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر با قرار دادن وبگاه "اپل تی وی" که تبلیغ فیلم "معارض"، زندگی «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی را تا لحظات قتل او روایت می‌کند، رژیم سعودی را مسئول قتل خاشقجی دانست.

او نوشت: اگر این مستند را که "معارض" نام دارد، ندیده‌اید امیدوارم آن را تماشا کنید. این مستند قدرتمند درباره ترور خاشقجی به دست دولت سعودی، اکنون در دسترس است.

در خلاصه این مستند به کارگردانی برایان فوگل، فیلمساز برنده جایزه اسکار آمده که این مستند به هزارتوی فریب در این قتل می پردازد که در کنسولگری عربستان در استانبول، ترکیه رخ داد.

این مستند که بر روی اپل تی وی در دسترس است،‌ به بیان داستان ناگفته از جنایت و قتل خاشقجی می‌پردازد که جهان را شوکه کرد و شامل فیلم‌های "هرگز دیده نشده" و دسترسی بی سابقه به انبوهی از اطلاعات است که پیشتر در دسترس عموم نبوده است.

خاشقچی ۵۹ ساله دوم اکتبر  ۲۰۱۸ به دست گروهی از عاملان سعودی کمی پس از ورود به ساختمان کنسولگری این کشور در استانبول کشته و مثله شد.

گروه‌ها و فعالان حقوق بشری گفته‌اند که این قتل، از پیش طراحی شده و به دستور شخص محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان انجام شد؛ اتهامی که ریاض آن را رد می‌کند.

پیش از این وب سایت رسمی فیلم «معارض» اعلام کرده بود که نمایش این فیلم در سراسر آمریکا همزمان با سال نو میلادی آغاز می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما