توقف کمک دو شرکت دیگر به نمایندگان مخالف بایدن در کنگره

کدخبر: 385886
اقتصاد نیوز : دو شرکت والمارت و دیزنی هم اعلام کردند که کمک مالی به نمایندگان کنگره که به تایید انتخاب بایدن به عنوان پیروز انتخابات رأی منفی دادند، متوقف می‌کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رویترز اعلام کرد، شرکت والمارت که بزرگ‌ترین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در جهان به شمار می‌رود، امروز اعلام کرد که کمک مالی به نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره که به تأیید پیروزی بایدن در انتخاب ریاست جمهوری آمریکا رای منفی دادند را متوقف می‌کنند. 

شرکت والت دیزنی نیز گفته که رویکرد مشابهی را در قبال این نمایندگان در پیش خواهد گرفت.

والمارت در بیانیه خود که شب گذشته منتشر شد، گفته که به خاطر اتفاقات هفته گذشته و حمله به کنگره آمریکا کمیته اقدام سیاسی این شرکت به صورت دائم کمک‌های مالی به نمایندگان مخالف بایدن را متوقف می‌کند. 

البته فقط این شرکت‌ها نیستند که علیه جمهوریخواهان و در حمایت از بایدن دست به یکی کرده‌اند؛ چراکه چند ده شرکت بزرگ آمریکایی نظیر آمازون، جنرال موتورز و مستر کارد نیز طی روزهای گذشته گفته‌اند که کمک مالی به نمایندگان کنگره آمریکا را متوقف می‌کنند.

از طرف دیگر بانک جی پی مورگان و گوگل نیز گفته‌اند نه تنها کمک مالی به جمهوریخواهان را متوقف کرده‌اند، بلکه به هیچ یک از نمایندگان مجلس و سنای آمریکا پولی پرداخت نخواهند کرد. 

این رویکردها نشان می‌دهد که برخی شرکت‌های آمریکایی که تا پیش از این در کمک به جمهوریخواهان و حتی دمکرات‌ها پیشقدم بودند، حالا با حمله هفته گذشته طرفداران ترامپ به کنگره در حال ارزیابی دوباره شرایط برای حمایت‌های سیاسی خود هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما