کرونا هر دقیقه جان ۳ آمریکایی را می‌گیرد

کدخبر: 385929
اقتصاد نیوز : آمار و ارقامی که از میزان تلفات ناشی از ویروس کرونا در آمریکا ارائه شده، نشان می‌دهد که در هر دقیقه، سه آمریکایی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، آمریکا روز سه‌شنبه در یک بازه زمانی بیست‌وچهار ساعته، ۴ هزار و ۴۷۰ مورد تلفات ناشی از کرونا را به ثبت رساند و به کشوری تبدیل شد که بد‌ترین ضربه را از ویروس کرونا متحمل شده است.

بر اساس این گزارش، آمار تلفات کرونایی روز سه‌شنبه در آمریکا از کل آمار رسمی تلفات در چین بیشتر بود. این کشور موفق شده با اعمال محدودیت‌های سخت‌تر و انجام آزمایشات و ردیابی‌ها شیوع این ویروس را متوقف کند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

این وضعیت به گونه‌ای شده که بیماران کرونایی در بیمارستان‌های بزرگتر به داخل راهرو‌ها، تخت‌های مراقبت ویژه (آی‌سی‌یو) و حتی بخش اطفال منتقل شوند.

مقام‌های آمریکایی روز سه‌شنبه اعلام کردند که از ۲۶ ژانویه تمام مسافرانی که وارد آمریکا می‌شوند، باید آزمایش کرونای منفی داشته باشند.

دو شرکت آمریکایی «فایزر» و «مُدرنا» تأییدیه واکسن‌های ضد کرونایی خود را دریافت و میلیون‌ها دُز از آنها را در سراسر ایالات متحده و کشور‌های دیگر از جمله انگلیس توزیع کرده‌اند.

تأیید واکسن فایزر در انگلیس حتی زودتر از آمریکا صورت گرفت و «آنتونی فائوچی» از مقامات گروه مقابله با ویروس کرونا در دولت آمریکا، آن را اقدامی عجولانه توصیف کرد.

تأیید واکسن فایزر از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و توزیع آن در این کشور هم در حالی انجام شد که مقامات بهداشتی هشدار داده بودند بررسی‌های لازم بر روی این واکسن هنوز به اتمام نرسیده‌اند.

از سوی دیگر میزان مبتلایان به کرونا در جهان نیز از ۹۱ میلیون مورد فراتر رفته است و دولت‌ها از جمله اروپایی‌ها که با موج دوم کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند را به اعمال دوباره محدودیت‌ها مجبور کرده است.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما