دولت بایدن برای همکاری با سازمان ملل مصمم است

کدخبر: 386287
اقتصاد نیوز : رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی و ناراحتی از آنچه که در یورش به ساختمان کنگره آمریکا رخ داد، گفت: دولت جدید آمریکا برای همکاری با این سازمان اراده قوی دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ولکان بازکر روز جمعه در نشست خبری خود در پاسخ به آنچه که در ۱۷ دی‌ماه در پایتخت آمریکا و حمله هواداران ترامپ به کنگره این کشور رخ داد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزود: فکر می‌کنم انتقال مسالمت‌آمیز قدرت از ویژگی‌های اساسی دموکراسی است. در آن زمان ، من نسبت به آن تحولات نگران‌کننده در ساختمان کنگره در واشنگتن دی سی ابراز ناراحتی و نگرانی کردم.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه داد: همچنین، در همان بیانیه به اعتقاد خود اشاره کردم که صلح و احترام به روندهای دموکراتیک در کشور میزبان ما حاکم خواهد شد.

بازکر اضافه کرد: فکر می‌کنم در اینجا باید به این نکته نیز اشاره کنم که از اینکه روند دموکراتیک ایالات متحده قادر به پیشبرد بود، بسیار دلگرم شدم و در همان روز، کنگره انتخاب جو بایدن رئیس جمهوری را تایید کرد.

وی با ابراز اشتیاق برای همکاری نزدیک بین مجمع عمومی و دولت جدید آمریکا، اظهار کرد: واقعا بسیار خوشحالم که بایدن، رئیس جمهور منتخب در پاسخ به درخواست من برای مکالمه تلفنی، نامه‌ای بسیار مهم، ارسال کرد که نشان‌دهنده اراده قوی دولت جدید ایالات متحده برای همکاری با سازمان ملل است.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد یادآور شد: در بسیاری از موارد با مشارکت کشور میزبان، ممکن است راه حل‌های بهتری و روش جدیدی برای مقابله با مشکلات داشته باشیم.

بازکر درباره هشدارهای اعتراض‌های مسلحانه در آمریکا هم گفت: فکر می‌کنم ایالات متحده یکی از بزرگترین دموکراسی‌های جهان است و من اطمینان دارم که آمریکایی‌ها به نتیجه انتخابات احترام می‌گذارند.

دونالد ترامپ از ۱۳ آبان ماه که موعد انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پایان رسید، نتایج انتخابات را نپذیرفت و با طرح ادعای تقلب، مشروعیت رئیس جمهوری منتخب را هم زیر سوال برد.

وی همچنین به نشانه اعتراض، در مراسم تحلیف بایدن شرکت نخواهد کرد.

تیتر یک
  • ارزش منصفانه طلا چقدر است؟

    آخرین مطالعه نشان می دهد که آمریکا در حال نزدیک شدن به «وضعیت عادی» است ، اما آخرین مرحله،مرحله دشواری خواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما