نامه نمایندگان آمریکایی به دونالد ترامپ

کدخبر: 386497
اقتصاد نیوز : ۲۵ نماینده کنگره آمریکا در نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی این کشور، تروریستی خواندن انصارالله از سوی دولت کنونی آمریکا را محکوم کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در این نامه که به رهبری «جورجی میکز» رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نگارش شده خطاب به «مایک پمپئو» وزیر امورخارجه آمریکا، از پیامد‌های فاجعه‌باری که این تصمیم با خود به همراه خواهد داشت خبر دادند و آن را تصمیمی عجولانه در روز‌های پایانی ریاست ترامپ بر کاخ سفید دانستند.

میکز در این نامه نوشت: «این تصمیم ترامپ در روز‌های پایانی به یکی از بزرگترین بحران‌های انسانی در جهان منجر خواهد شد و هزاران نفر در یمن را با فاجعه روبه‌رو می‌کند.»

در بخشی دیگر نیز میکز نوشت: «تصمیم دولت ترامپ بسیار عجولانه بود و پیامد‌های آن نادیده گرفته شده است.»

میکز همچنین با بیان آنکه این اقدام کار «مارتین گریفیتس» نماینده ویژه سازمان ملل در یمن، را با مشکل مواجه خواهد کرد، افزود: «مسیر پایان به جنگ یمن با موانع بسیاری روبه‌رو خواهد شد.»

مایک پمپئو هفته گذشته اعلام کرد وزارت خارجه آمریکا قصد خود برای تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله را به کنگره این کشور خواهد رساند. در همین چارچوب رهبر انصارالله و دیگر مقامات این جنبش مردمی به فهرست تروریست‌های بین‌المللی افزوده می‌شوند.


 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما