ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می‌کند

کدخبر: 386676
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور کنونی آمریکا در حالی کاخ سفید را ترک می‌کند که کمترین میزان رضایت عمومی از عملکرد خود را در دوره چهارساله ریاست جمهوری اش تجربه می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا که سه روز دیگر سکان هدایت کاخ سفید را به رقیب انتخاباتی‌اش، «جو بایدن» واگذار می‌کند؛ این روزها کمترین میزان رضایت عمومی از عملکرد خود را در کارنامه چهارساله ریاست جمهوری‌اش ثبت می‌کند.

نتایج نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که پس از یورش هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز ششم ژانویه که به تخریب و غارت اموال این نهاد قانونگذاری و کشته شدن پنج نفر انجامید، میزان حمایت‌ها از ترامپ حتی در میان هم حزبیان جمهوری‌خواهش بسیار کاهش یافته است.

نظرسنجی مشترک شبکه خبری‌اِی بی سی نیوز / روزنامه واشنگتن پست نشان می‌دهد که نرخ رضایت عمومی از عملکرد ترامپ ۳۸ درصد است؛ در برابر ۶۰ درصد عدم رضایت- که با اوج عدم رضایت از عملکرد وی در آگوست ۲۰۱۸ مطابقت می‌کند.

بررسی انجام شده توسط مرکز نظرسنجی پیو نیز نرخ رضایت پایین‌تری (۲۹ درصدی) را نشان می‌دهد که از کمترین نرخ رضایت از عملکرد وی در دوران ریاست جمهوری‌اش، ۹ درصد پایین‌تر است.

نظرسنجی مرکز پیو همچنین نشان می‌دهد که ترامپ حتی هواداران خود در حزب جمهوریخواه را از دست داده است؛ بطوری که تنها ۶۰ درصد از جمهوری‌خواهان و افراد با گرایش جمهوریخواه عملکرد وی را در مقام رئیس جمهور تأیید می‌کنند که در مقایسه با رقم ۷۷ درصد در ماه آگوست، یک کاهش را نشان می‌دهد.

همچنین تعداد هواداران ترامپ که عملکرد وی را ضعیف می‌دانند، ظرف دو ماه گذشته دوبرابر شده است (از ۱۰ درصد به ۲۰ درصد).

نظرسنجی شبکه سی ان ان نیز نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ترامپ در میان جمهوری‌خواهان از ماه اکتبر ۱۴ درصد کاهش یافته است (البته همچنان بر رقم بالای ۸۰ درصد باقی مانده است). در مقابل، تنها دو درصد از دمکرات‌ها عملکرد ترامپ در دوران ریاست جمهوری را تأیید می‌کنند.

نظرسنجی شبکه ای بی سی نیوز / روزنامه واشنگتن پست نیز نشان می‌دهد که از هر ده شهروند آمریکا، هفت نفر ترامپ را مسئول یورش آشوبگران به ساختمان کنگره می‌دانند. ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی نیز گفتند که از تلاش‌ها برای ممانعت از انتخاب مجدد ترامپ حمایت می‌کنند.

این در حالی است که جو بایدن دموکرات قرار است از روز بیستم ژانویه با برخورداری از یک نرخ عملکرد نسبتاً قوی (۶۴ درصد) دوره چهارساله ریاست جمهوری خود را آغاز کند.

 

تیتر یک
  • آخرین وضعیت متغیرهای تورم ساز

    اقتصاد نیوز:در فاصله نیمه پاییز تا ابتدای نیمه زمستان کفه ی ترازو ی ارکان تشکیل دهنده ی نقدینگی به سمت شبه پول سنگین…

از دست ندهید
بلیط هواپیما