شناسایی ٣٣ هزار ساختمان ناایمن در پایتخت

کدخبر: 386906
اقتصادنیوز : عضو شورای شهرتهران گفت: ٣٣ هزار ساختمان ناایمن در تهران شناسایی شده، اما تعداد این ساختمان‌ها با ۴ هزار پلاک ثبتی بیشتر از این‌ها است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران با حضور در برنامه تهران ٢٠ درباره وجود ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر تهران اظهار کرد: ٣٣ هزار ساختمان ناایمن در تهران شناسایی شده، اما مطمئنا تعداد این ساختمان‌ها با ۴ هزار پلاک ثبتی بیشتر از این‌ها است.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: از این ۳۳ هزار ساختمان، ۲۳ هزار و ۵۰۰ ساختمان میان‌خطر، ۶ هزار کم‌خطر، ۳هزار و ۵۰۰ پرخطر و ۱۲۰ مورد بسیار پرخطر است.

عضو شورای شهر تهران افزود: یکی از اقدامات بسیار خوب موثر شورای شهر دوره پنجم، سامانه برخط پایش ساختمان‌های ناایمن در برابر حریق است، این سامانه خوشبختانه با مصوبه شورای شهر راه‌اندازی شد و به تدریج باید اطلاعات تمامی ساختمان‌های سطح‌شهر وارد سیستم شود.

وی ادامه داد: این سامانه برخط است، اما در حین کار سوتفاهمی ایجاد شد و آن نحوه دسترسی به سامانه بود که باعث شد دستگاه‌های امنیتی و نظارتی ممنوعیتی را ایجاد کنند، اما همچنان به دنبال رفع سوتفاهم هستیم، اما سازمان آتش نشانی کار خودش را ادامه داده است.

نوری گفت: هدف از این سامانه این است که استراکچر‌های یک ساختمان مشخص باشد و آتش نشان به سرعت بتواند خدمات رسانی کند تا جان و مال مردم را نجات دهند.

وی گفت: درحال حاضر اختلاف نظر با مراکز امنیتی و نظارتی داریم که باید رفع شود و دوستان متقاعد شوند زیرا ما مشکلی نداریم.

نوری تاکید کرد: ما در همین دوره با هماهنگی با مرجع قضایی حدود ۱۰ ساحتمان بزرگ را مورد بررسی قرار دادیم و به آنها اخطار داده شد و بعد از بی‌توجهی آنها، پلمب شد؛ اگر ساختمانی به صورت ناایمن تشخیص داده می شود، وظیفه مدیریت شهری تا جایی است که بتواند اعلام اخطار کند.

وی تصریح کرد: مقرر شد برای بافت فرسوده تسهیلاتی فراهم شود، آنها از پرداخت عوارض ساخت و ساز معاف هستند که برای نوسازی ملک ترغیب شوند؛ اتفاقات خوبی در این چندسال برای بهسازی و نوسازی رخ داده اما لازم است بیش از پیش به آنها توجه کرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: مردم تهران دیگر ظرفیت تحمل هوای ناسالم را ندارند از مسئولان تقاضای عزم راسخ برای پیگیری این موضوع را دارم.

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما