سفارت عربستان در کانادا قصد داشت من را مانند خاشقجی ترور کند

کدخبر: 387028
اقتصاد نیوز : برادر «لجین الهذلول» اعلام کرد که سفارت عربستان در کانادا قصد داشت او را مانند جمال خاشقجی به ساختمان سفارت کشانده و ترور کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «ولید الهذلول» برادر لجین الهذلول فعال زن سعودی اعلام کرد که سفارت عربستان در کانادا قصد داشت مانند جمال خاشقجی، معارض سعودی، او را ترور کند.

بنابر گزارش القدس العربی، وی افزود: محمد بن سلمان قصد دارد تمام افراد خانواده ما را مجازات کند؛ سفارت عربستان در کانادا با تمدید پاسپورت من مخالفت کرده است.

ولید خطاب به وزارت خارجه عربستان گفت: آیا می خواهید مدارک مربوط به این موضوع را منتشر کنم؟ سفارت عربستان در کانادا تلاش کرد من را به این ساختمان بکشاند اما دیگر بیرون آمدنم معلوم نخواهد بود.

«بیل براودر» فعال سیاسی آمریکایی در این خصوص گفت: ما می دانیم زمانی که مخالفان سعودی وارد سفارت خانه های عربستان در سراسر دنیا می شوند چه اتفاقی برای آنها می افتد.

پیشتر دفتر حقوق بشر سازمان ملل با انتقاد از حکم صادره علیه «لجین الهذلول» خواهان آزادی فوری این فعال زن سعودی شده بود. دادگاه عربستان سعودی برای لجین الهذلول حکم ۵ سال و هشت ماه زندان صادر کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما