واکنش انصار الله یمن به تحریم های آمریکا

کدخبر: 387146
اقتصاد نیوز : دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن نسبت به تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن سه شنبه شب در بیانیه‌ای در واکنش به تحریم این جنبش از سوی آمریکا، اعلام کرد که این اقدام افشاکننده نقش رهبری واشنگتن در تجاوز علیه یمن است.

 المسیره گزارش داد: در بیانیه دفتر سیاسی انصارالله آمده است: آمریکا هرگز بی طرف و در کنار مردم یمن نبوده تا اینکه با این حرکت احمقانه و سخیف خود ما را متعجب کند.

این بیانیه افزوده است: قرار گرفتن جنبش انصارالله در فهرست تروریسم از سوی واشنگتن، افشاکننده نقش فرماندهی آمریکا در تجاوز علیه یمن است.

بر اساس بیانیه دفتر سیاسی انصارالله، آمریکا پیش از این اقدام سخیف خود، مرتکب انواع و اقسام جنایات، به طور مستقیم یا از طریق عوامل منطقه‌ای، علیه مردم یمن شده است.

انصارالله افزوده است: پس از دهه‌ها پنهان شدن در پشت عناوین دروغین، این موضع گیری آمریکایی‌ها، پرده از واقعیت آنها برداشت که آنها دشمن نخست مردم یمن هستند.

این بیانیه می‌افزاید: اگر کسی تجاوز به یمن را ناشی از یک مشکل داخلی یا مشکلی با یک کشور همسایه می‌دانست، تحریم آمریکا کاملا مشخص کرد که مشکل از کجاست.

در ادامه این بیانیه آمده است: این موضع آمریکا، نشان داد که مزدوران و این گروه‌ها و کشورها تنها دنباله رو هستند و منافع آمریکا و اسرائیل را تأمین می‌کنند.

دفتر سیاسی انصارالله تأکید کرده است: هر اقدام خصمانه‌ای از هر نوع و اندازه‌ای باعث افزایش آگاهی و ثبات در مواضع درست ما و حفظ آن می‌شود.

در این بیانیه آمده است: ما همه آمریکایی‌هایی که ملت یمن را هدف قراردادند، تروریست‌های جنایتکار می‌دانیم و انشاالله آماده هستیم تا هر گام لازم را در جهت هر گونه اقدام خصمانه‌ای برداریم.

در پایان بیانیه دفتر سیاسی انصارالله آمده است: این اقدام خصمانه آمریکا عزم ما را در برابر نقشه‌های جنایتکارانه آمریکایی و صهیونیستی راسخ‌تر می‌کند و به هیچ وجه ما را به عقب نشینی از مواضع عادلانه خود سوق نخواهد داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای جنبش انصارالله یمن را به لیست تحریم‌های این کشور افزود.

پیش‌تر هزاران نفر از شهروندان یمن با تجمع مقابل سفارت آمریکا در صنعاء، قرار گرفتن نام «جنبش انصارالله» در «فهرست سازمان تروریستی خارجی» از سوی دولت «دونالد ترامپ» را محکوم کردند.

دولت ترامپ از زمان روی کار آمدن خود در آمریکا در چهار سال گذشته، همواره در مسیر تضعیف سازمان ملل متحد و نهادهای زیرمجموعه آن حرکت کرده و اقدام اخیر آن علیه یمن نیز در همین راستا می‌باشد، اقدامی که مانع بزرگی برای فعالیت "مارتین گریفیتس" فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن و دیگر نهادهای بین‌المللی در عرصه خدمت رسانی به مردم مظلوم این کشور ایجاد خواهد کرد.

دولت ترامپ در آخرین روزهای ریاست خود در کاخ سفید با قرار دادن نام انصارالله در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی موجی از انتقادها را در سطح بین‌المللی و داخلی آمریکا به راه انداخت تا جایی که ۲۶ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به وزیر خارجه دولت ترامپ نسبت به تروریستی خواندن انصارالله یمن اعتراض کردند و خواستار ارائه اطلاعات لازم برای این تصمیم شدند.

اعضای مجلس نمایندگان در این نامه تصریح کردند: این نام‌گذاری به حل منازعه و تامین عدالت برای تخلفات و سوء استفاده‌های انجام شده در طول جنگ در یمن کمک نمی‌کند. این فقط بحران میلیون‌ها یمنی را که برای بقای خود می‌جنگند، تشدید می‌کند.

اتحادیه اروپا نیز در بیانیه‌ای تأکید کرد که تصمیم دولت ترامپ تعامل دیپلماتیک لازم با انصارالله و کار جامعه جهانی در امور سیاسی و بشردوستانه را پیچیده خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما