پاسخ اتحادیه تاکسیرانی های کشور به اتهام زنی به رانندگان تاکسی

کدخبر: 387341
اقتصادنیوز :‌ مدیر‌عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در نامه‌ای به رئیس هیئت نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران خواستار رسیدگی جدی به اتهام‌زنی یکی از نمایندگان به رانندگان تاکسی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، مرتضی ضامنی روز سه‌شنبه در نامه‌ای به سید‌امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، رئیس هیئت نظارت بر عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با موضوع «اهانت و اتهام‌زنی نماینده مردم ارجمند رشت در مجلس شورای اسلامی به رانندگان شریف تاکسی» تصریح کرده است: به استحضار می‌رساند اخیرا جناب آقای محمدرضا احمدی، نماینده محترم مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی در نشستی، تاکسی‌ها و تاکسیرانان متعهد، دلسوز و همراه همیشگی نظام را به بنگاه‌های تبلیغاتی ضد‌انقلاب متهم کرده‌اند. اتهامی که جامعه شریف تاکسیرانان، مسئولان و مدیران این حوزه به‌شدت آن را نفی کرده و خود را از آن مبری می‌داند.

او افزود: شایسته است جناب آقای احمدی به‌عنوان نماینده همین قشر از جامعه، همیاری، حمایت و همت تاکسیرانان همیشه در صحنه را در زمان انتخابات به خاطر آورند. عزیزانی که بدون چشم‌داشت به حمایت و وعده‌های برخی از نمایندگان در زمان انتخابات، صرفا از سر اعتقاد و تعهدی که به نظام دارند خالصانه در همه مناسبت‌ها حضور فعال داشته و از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند. این عزیزان به تمامی منشورهای اخلاقی و اجتماعی، پیش از حضور در ناوگان حمل‌ونقل شهری واقف‌اند و پس از احراز شرایط لازم پا به میدان عظیم حمل‌ونقل می‌گذارند. مدیر‌عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در این نامه افزود: جای بسی تأسف است که روح این قشر کوشا و قانع حمل‌ونقل یعنی تاکسیرانان را هر‌از‌گاهی با نوایی ناموزون می‌خراشیم. گاهی بر حرفه پر از رنج و زحمت آنان می‌تازیم و اکنون نیز به‌جای پیگیری برای تأمین کمترین تسهیلات و حمایت‌های دولتی در نوسازی ناوگان، احیای بیمه رانندگان، کاهش هزینه‌های تأمین و خرید قطعات و ملزومات خودرو و.... بر جسم و روح آنان تازیانه می‌زنیم و این عزیزان را با بدترین اتهام از خود می‌رانیم.

او ادامه داد: فراموش نکنیم تاکسیرانان امانت‌داران بی‌مانندی هستند که در اوج نیاز و عدم تمکن مالی، به‌دنبال صاحبان اموال گمشده می‌گردند. چطور می‌شود تصور کرد این مردان شریف، از امانتی که نظام و تمام متعلقات آن به آنها سپرده شده پاسداری نکنند. در‌ددل‌های گاه‌گاه تاکسیرانان را سوء‌تعبیر نکنیم و از ظرفیت‌هایی که در اختیارمان گذاشته شده برای افزایش رفاه و نیاز مردمی که با خون و جان خود حافظ این سرزمین و نظام هستند، استفاده کنیم. ضد‌نظام را آنانی بدانیم که از حسن‌نیت مردم شریف این مرز‌و‌بوم سوءاستفاده می‌کنند و در کرسی‌های مدیریتی و تصمیم‌سازی تکیه می‌زنند، سپس به‌جای گره‌گشایی از مردم و تصمیم‌سازی‌های درست، با سوء‌مدیریت خود مسیر زندگی گروهی از این مردم را به مخاطره می‌اندازند.

کسانی که می‌توانند گام مثبت و مؤثری برای افزایش رفاه نسبی مردم بردارند، ولیکن در این مسیر نه‌تنها حرکت نمی‌کنند بلکه با زخم زبان خود با روح و روان مردمان شریف و انقلابی این مرز‌و‌بوم نیز بازی می‌کنند.

ضامنی تصریح کرد: جا دارد با رسیدگی جدی به این اتهام‌زنی در هیئت رسیدگی به عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ضمن دلجویی از قشر زحمتکش و انقلابی رانندگان تاکسی، شأن و حرمت تاکسیرانان شریف این سرزمین پهناور را که مایه مباهات و افتخار حوزه حمل‌ونقل هستند، حفظ کرده و آنان را بیش از این با اتهامات واهی و سخنان گزنده آزرده‌خاطر نساخت. بر اساس برخی منابع خبری، محمدرضا احمدی، نماینده مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی مشکلات حمل‌ونقل شهری و برون‌شهری شهرستان رشت ادعا کرده بود که برخی رانندگان تاکسی به‌عنوان یک بنگاه تبلیغاتی ضد‌نظام فعالیت می‌کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما