یوتیوب بار دیگر کانال ترامپ را تعلیق کرد!

کدخبر: 387405
اقتصاد نیوز : یوتیوب، از بیم اقدام احتمالی «دونالد ترامپ» برای تحریک خشونت در مراسم تحلیف «جو بایدن» کانال وی را برای یک هفته دیگر به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در حالی که هفته گذشته یوتیوب کانال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به دلیل تحریک به خشونت به حالت تعلیق در آورده بود، روز چهارشنبه نیز اعلام کرد که کانال وی را برای یک هفته دیگر به حالت تعلیق در می‌آورد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، این اقدام یوتیوب از بیم اقدام احتمالی ترامپ برای تحریک هوادارانش به انجام اقدامات خشونت‌آمیز در روز بر‌گزاری مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور منتتخب آمریکا انجام گرفته است. 

یوتیوب گفته ترامپ اجازه نخواهد داشت در این بازه زمانی هیچ پستی را در این وب سایت منتشر کند. 

شرکت یوتیوب همچنین گفته که حساب کاربری ترامپ سیاست آن علیه تحریک به خشونت را نقض کرده است. 

این در حالی است که ترامپ ساعاتی پیش در یک سخنرانی از هوادارانش خداحافظی کرد و بدون حضور در مراسم تحلیف بایدن، که هم اکنون در جریان است، به تفریحگاه خود در ایالت فلوریدا رفت. 

سه شنبه هفته گذشته نیز مدیر یوتیوب اعلام کرد که کانال ترامپ در این شبکه اجتماعی به دلیل تحریک به خشونت به مدت هفت روز به حالت تعلیق در می‌آید.

شبکه راشاتودی در این خصوص گزارش کرده بود، یوتیوب در بیانیه‌ای اعلام کرد که محتویات جدید کانال تأیید شده «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را حذف کرده و ترامپ را به مدت دست‌کم هفت روز و تا روز تحلیف رئیس‌جمهور جدید آمریکا از بارگذاری هرگونه ویدئو جدید در یوتیوب محروم می‌کند.

این شبکه اجتماعی که برای به اشتراک‌گذاری کلیپ‌های ویدئویی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنها شبکه اجتماعی مهم و بزرگی بود که ترامپ اجازه فعالیت در آن را بعد از شورش‌های اخیر طرفدارانش در مقابل کنگره آمریکا داشت.

در پی حمله طرفداران رئیس‌جمهور آمریکا به کنگره، شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های توئیتر، فیس‌بوک، اینستاگرام، ردیت، توئیچ، شاپی‌فای، اسنپ چت، تیک‌تاک، دیسکورد و پینترست به این دلیل که ترامپ هواداران خود را به ایجاد خشونت دعوت کرده، حساب‌های کاربری او را محدود یا مسدود کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما