سفر بی سابقه وزیر خارجه انگلیس به سودان

کدخبر: 387525
اقتصاد نیوز : سفارت انگلیس در سودان ضمن اعلام ورود وزیر خارجه این کشور به خارطوم و تشریح برنامه وی، آن را سفری تاریخی خواند زیرا برای اولین بار در یک دهه اخیر انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سفارت انگلیس در سودان از ورود «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس به خارطوم خبر داد و افزود، از آنجایی که این سفر برای اولین بار در یک دهه اخیر انجام می‎شود، سفری تاریخی است.

بر اساس روزنامه «السودانی»، سفارت انگلیس در ادامه اعلام کرد، قرار است راب با «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان، «عبدالله حمدوک» نخست‌وزیر، «عمر قمرالدین» وزیر خارجه، «هبه محمد علی» سرپرست وزارت امور دارایی و «نصرالدین عبدالباری» سرپرست وزارت دادگستری سودان دیدار داشته باشد تا «بر حمایت لندن از تلاش‌های دولت سودان برای تحول دموکراتیک و اقتصادی تأکید کند».

راب هم در این خصوص گفت، سودان در حال گذر از مرحله‌ای تاریخی است و انگلیس به ایستادن در کنار ملت سودان و حمایت از حمدوک در این برهه افتخار می‌کند.

دولت سودان و ائتلاف جنبش‌های مسلح سودان موسوم به «الجبهة الثوریة»( جبهه انقلابی سودان) در اکتبر سال گذشته (۲۰۲۰)، توافق رسمی آتش‌بس و صلح را در پایتخت سودان جنوبی امضاء کردند.

جنگ میان دولت سودان و گروه‌های مسلح در اقلیم «دارفور» از سال ۲۰۰۳ آغاز شده و تا کنون ۳۰۰ هزار کشته و ۲.۵ میلیون آواره در پی داشته است. درگیری‌ها در جنوب «کردفان» و «نیل آبی» نیز بر زندگی بیش از یک میلیون نفر تأثیر گذاشته است.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۷ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق با جهشی بزرگ رکوردهای چند ماهه اخیر این بازار را جا‌به‌جا کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما