وضعیت آلودگی هوا دراین شهرستان به حالت خطرناک رسید

کدخبر: 387674
اقتصادنیوز : شاخص کیفیت هوای شهرستان ایرانشهر به رنگ قرمز تیره و حالت خطرناک درآمد و برای تمام گروه‌های سنی ناسالم شد و مردم نباید در این شرایط فعالیتی خارج از منزل داشته باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سامانه پایش کیفی هوای سازمان محیط زیست اعلام کرد که ساعت ۱۰ صبح امروز جمعه میزان آلاینده ۱۰ میکرون ذرات معلق در هوای ایرانشهر حداقل به ۵۰۰ واحد معادل ۳.۲ برابر حد مجاز رسید و شرایط کیفی هوا را برای تمام گروه‌های سنی خطرناک کرد.

در شرایط خطرناک شاخص کیفیت هوا با رنگ قرمز تیره نمایش داده می‌شود و همه افراد جامعه باید از فعالیت‌های خارج از منزل خودداری کنند. بر اساس استانداردهای اعلامی سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص کیفیت هوا به ۶ دسته تقسیم‌بندی می‌شود که از نظر بهداشتی دو دسته آن پاک و سالم و چهار دسته دیگر نشان دهنده درجات مختلف هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک است.

علاوه بر این در زابل نیز شرایط کیفی هوا با شاخص ۲۴۴ واحد برای تمامی گروه‌های سنی بسیار ناسالم اعلام شده و بر اساس اعلام سازمان محیط زیست در شرایط بسیار ناسالم افراد باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند.

 

تیتر یک
  • خروج پول از بازار برای بار شانزدهم تکرار شد

    در روز یکشنبه علی رغم که شاهد رشد ۲۱ درصدی خروج پول حقیقی از بورس بودیم و اغلب نمادهای بازار با کاهش قیمت مواجه بودند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما