ادامه حملات رژیم صهیونیستی به سوریه به رغم روی کار آمدن بایدن

کدخبر: 387939
اقتصاد نیوز : منابع عبری‌زبان می‌گویند رژیم صهیونیستی همچنان به حملات خود به سوریه ادامه می‌دهد و برای این رژیم مهم نیست که چه کسی رئیس‌جمهوری جدید آمریکا است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه رأی الیوم نوشت، به رغم اینکه رژیم صهیونیستی رسما مسؤولیت تجاوزات اخیر علیه اهدافی در سوریه را برعهده نگرفت اما تلویزیون تقریبا رسمی "کان" جمعه جرأت به خرج داد و به بررسی این موضوع و جزئیات آن پرداخت.

روعی شارون، خبرنگار امور نظامی شبکه کان در جواب گزارشگر این شبکه گفت که رژیم صهیونیستی در دو هفته اخیر پنج حمله را علیه اهدافی در سوریه انجام داده است. وی به نقل از منابعی اعلام کرد که این حملات ادامه خواهند داشت.

این خبرنگار درباره اینکه دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سیاست‌های خود در سوریه را به دلیل روی کار آمدن جو بایدن، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا تغییر خواهد داد یا خیر گفت، این سیاست به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد. اوضاع همان گونه که بود باقی خواهد ماند و نیروی هوایی همچنان در آزادی کامل به فعالیت خود با هدف تحقق آشتی استراتژیک جهت ممانعت از نفوذ ایران در سوریه ادامه می‌دهد.

حملات روز جمعه اولین حملات رژیم صهیونیستی به سوریه بعد از روی کار آمدن بایدن است. رژیم صهیونیستی منتظر است که ببیند دولت بایدن در سیاست آمریکا در خاورمیانه بازنگری خواهد کرد یا خیر. اما منابع اعلام کردند، کسی که برای این عملیات در تل‌آویو برنامه‌ریزی می‌کند، هیچ اهمیتی به هویت رئیس‌جمهوری جدید آمریکا نمی‌دهد بلکه تنها چیزی که برایش مهم است منفعت رژیم صهیونیستی است.

این خبرنگار به روابط روسیه و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت، هماهنگی میان تل‌آویو و مسکو همچنان ادامه دارد همانطور که در سال‌های گذشته ادامه داشت و روسیه مانع ادامه فعالیت نظامی این رژیم در آنجا نمی‌شود.

تلویزیون عبری زبان توضیح نداد که کی، کجا و چگونه درباره سوریه با روسیه هماهنگی صورت می‌گیرد اما در مقابل روسیه هیچ گونه موضعی در قبال تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی نگرفته است هرچند که در گذشته به شکل رسمی به عملیات رژیم صهیونیستی اعتراض می‌کرد.

این تحولات در زمانی است که بسیاری از تحلیلگران، کارشناسان و متخصصان اسرائیلی در زمینه امنیتی می‌گویند حملات نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در سوریه علیه اهداف ایرانی و حزب‌الله لبنان و با هدف تلاش برای توقف مجهز شدن حزب‌الله به موشک‌های پیشرفته است. آن‌ها می‌گویند که این حملات و تجاوزات که معمولا رژیم صهیونیستی مسؤولیت آن را برعهده نمی‌گیرد نتوانسته در انتقال سلاح از ایران به سوریه و لبنان موفق باشد و زرادخانه حزب‌الله لبنان درحال گسترش است.

در این راستا باید به این مساله اشاره کرد که رسانه‌های عبری زبان که نگهبان امانتدار و "سگ مطیع" تصمیم‌گیرندگان در تل‌آویو هستند از تحلیل حملات اخیر مثل قبلا خودداری کردند. این مساله دو دلیل دارد؛ یکی نظارت نظامی و دیگری مشغول بودن افکار عمومی رژیم صهیونیستی به کرونا که باعث می‌شود سیاست خارجه و در رأس آن تجاوزات علیه سوریه پرونده مهمی نباشد و اسرائیلی‌ها به آن توجه نکنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما