کلاهبرداری ۲ میلیون دلاری با کمک ویروس کرونا

کدخبر: 388491
اقتصادنیوز : یک مرد آمریکایی، دست به سرقتی عجیب زده است، وی حدود ۲ میلیون دلار از صندوق حمایت از بیماران مبتلا به کرونا کلاهبرداری و صرف خرید خانه، ماشین و کالا‌های لوکس برای خود کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، به گفته دادستان لاس وگاس این مرد کلاهبردار حدود ۲ میلیون دلار از صندوق‌های امداد و نجات کرونا که توسط دولت فدرال برای کمک به مشاغل کوچک در نظر گرفته شده بود، سرقت کرده است.

 این متهم که خورخه آبراموفس نام دارد برای این کلاهبرداری بزرگ با استفاده از نام‌های مختلف شرکت‌ها از جمله گروه سرمایه گذاری ملی، مشاوران حقوقی ملی مراقبت و گروه سرمایه گذاری ملی، درخواست کمک از دولت فدرال را ثبت کرده است، سپس کمک هزینه دولت را به حساب شخصی خود واریز کرده است. برای مثال وی، در یک درخواست مدعی شد که ۱۸ کارمند دارد و متوسط حقوق ماهانه ۶۴۷۹۷ دلار را پرداخت می‌کند که به علت کرونا از پس هزینه‌های آنان بر نمی‌آید.

بر اساس یک شکایت کیفری فدرال وی در یک پرونده دیگر ادعا کرده است که دارای ۴۹ کارمند با حقوق و دستمزد ۵۵۲۳۵ دلار است. در مجموع، ادعا می‌شود که آبراموف با ۱ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۷۳۷.۴۶ دلار وام جعلی دستگیر شده است

تیتر یک
  • ناامیدی و افسردگی در کشورهای آسیای شرقی جولان می دهد

    براساس گزارش ها و آمارهای منتشر شده، میزان خودکشی در یک سالی که دنیا درگیر همه گیری کرونا شده است افزایش یافته است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما