چین: دولت جدید آمریکا از اشتباهات ترامپ درس بگیرد

کدخبر: 388762
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه چین تأکید کرد: دولت جدید آمریکا از اشتباهات ترامپ درس بگیرد و با پکن همانند یک تهدید رفتار نکند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر ، وزارت خارجه چین امروز سه شنبه با ابراز امیدواری درباره بهبود روابط با دولت جدید آمریکا، از «جو بایدن» رئیس جمهور جدید این کشور خواست تا از اشتباهات ترامپ درس گرفته و با پکن همانند یک تهدید رفتار نکند.

 راشاتودی گزارش داد، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این خصوص اعلام کرد: پکن امیدوار است که بایدن به بهبود روابط چین و آمریکا کمک کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین  در این باره گفت: در چند سال گذشته، دولت ترامپ مرتکب اشتباهات راهبردی زیادی شد و چین را به عنوان یک رقیب راهبردی یا حتی یک تهدید تلقی کرد و بر این اساس با اتخاذ سیاست‌های نادرست در امور داخلی چین مداخله کرده و به منافع چین آسیب رساند.

«ژائو لیجیان» در ادامه افزود: چین و آمریکا به عنوان دو ابرقدرت جهانی باید در حفظ صلح جهانی و همچنین ارتقاء توسعه و رفاه در سراسر جهان انگیزه مشترک داشته باشند. همکاری تنها گزینه صحیح برای هر دو طرف است. امیدواریم که دولت جدید آمریکا بتواند از سیاست اشتباه دولت ترامپ در قبال چین درس بگیرد. پکن امیدوار به همکاری در قلب آینده روابط چین و آمریکا است.

تیتر یک
  • چه نقاطی از اونس طلا برای سکه بازان اهمیت دارند؟

    اقتصادنیوز: بازار سکه امروز تحت تاثیر سه متغیر است اما مهم ترین متغیر در بازار امروز قرار گرفتن قیمت دلار در دو نقطه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما