اگر این نشانه ها را دارید یعنی فشار خونتان بالا است

کدخبر: 388791
اقتصادنیوز :نشانه های فشار خون بالا که نباید از آن‌ها چشم پوشی کنید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از خطرناک‌ترین حقایق در مورد فشار خون بالا این است که احتمال دارد شما متوجه ابتلا به آن نشوید. در حقیقت، تقریباً یک سوم افرادی که فشار خون بالا دارند، خودشان نمی‌دانند زیرا فشار خون بالا هیچ علامتی ندارد مگر اینکه خیلی شدید باشد.  بهترین راه برای اینکه بفهمید فشار خون شما بالاست یا نه، معاینات منظم است. 

نشانه‌های فشار خون بالای خیلی شدید

اگر فشار خون شما بسیار بالا باشد، ممکن است علائم خاصی وجود داشته باشد که باید مراقب آن‌ها باشید، از جمله:

۱. سردرد‌های شدید

۲. خونریزی از بینی

۳. خستگی یا گیجی

۴. مشکلات بینایی

۵. درد قفسه سینه

۶. مشکل تنفس

۷. ضربان قلب نامنظم

۸. وجود خون در ادرار

۹. ضربان در قفسه سینه، گردن یا گوش

 NHWQl1yHiMVH

هنگامی که فشار خون به شدت بالا است و این علائم را دارید، ۵ دقیقه استراحت کنید و دوباره بررسی کنید. اگر فشار خون شما هنوز به طور غیرمعمول بالا بود، یک فوریت پزشکی محسوب می‌شود که باید سریعا دست به کار شوید.

برخی گمان می‌کنند علائمی مانند سرگیجه، عصبی بودن، تعریق، اختلال درخواب، گُرگرفتگی صورت و بروز لکه‌های خون در چشم مربوط به فشار خون است؛  اما ممکن است اینطور نباشد. اگر هرکدام از این علائم را دارید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است یک بیماری جدی دیگر داشته باشید.

فشار خون بالا معمولاً علائمی ندارد بنابراین، همه باید مرتب آن را بررسی کنید. انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند بزرگسالان دارای فشار خون طبیعی باید هر سال فشار خون خود را چک کنند.

عدم درمان فشار خون بالا می‌تواند منجر به بیماری‌های جدی از جمله سکته مغزی، بیماری قلبی، نارسایی کلیه و مشکلات چشمی شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما