اظهارات ظریف در بدو ورود به ترکیه

کدخبر: 389198
وزیر امور خارجه گفت: سازکار ۶ جانبه در گذشته توسط آقای اردوغان مطرح شده است که به‌عنوان یکی از روش‌های همکاری به‌ویژه در حوزه ترانزیت بسیار مهم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز (پنجشنبه) در ادامه سفرهای خود به برخی کشورهای منطقه، به منظور دیدار با مقامات ترکیه وارد استانبول شد.

ظریف در بدو ورود به استانبول گفت: روابط ما با ترکیه روابط بسیار مهمی بوده و مشورت همیشکی با ترکیه نیز نیاز است. همکاری‌های دوجانبه و منطقه‌ای با ترکیه نیز بسیار حیاتی است.

وی افزود: ایجاد زمینه‌های صلح پایدار در منطقه قفقاز از طریق همکاری بحث بسیار مهمی است که من در سفر به ۴ کشور ارمنستان، آذربایجان، روسیه و گرجستان به صورت جزئی با مقامات این کشورها مطرح کردم.

وزیر امور خارجه گفت: در دیدارهایی که در ترکیه دارم این موضوعات را بیشتر پیگیری می‌کنم تا زمینه‌های همکاری بویژه در حوزه ترانزیت و راه‌های مواصلاتی بعد از فاجعه قره باغ فراهم شود.

ظریف در پاسخ به سوالی در خصوص سازوکار ۶ جانبه برای مساله قره باغ، گفت: این بحث در گذشته توسط آقای اردوغان مطرح شده و من در این زمینه با برخی مقامات منطقه‌ای گفتگوهایی داشتم و نتیجه این گفتگوها را با مقامات ترکیه مطرح خواهم کرد.

وی تاکید کرد: سازوکار ۶ جانبه به‌عنوان یکی از روش‌های همکاری به‌ویژه در حوزه ترانزیت بسیار مهم است، البته برخی موانع وجود دارد که امیدواریم به تدریج برداشته شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما