آیا شکایت نمایندگان از وزیر قانونی است ؟

کدخبر: 389264
اقتصادنیوز : معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: مجلس شورای اسلامی می‌تواند از وزرای دولت در مورد وظایفی که در امر مربوط به وزرات خانه های خود دارند سوال کند، اما نمایندگان نمی توانند از اختیارات وزرا سوال کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا ،«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در رابطه با "شکایت نمایندگان  از وزیر امور خارجه و برخی دیگر از اعضای دولت" گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند از وزرای دولت در مورد وظایفی که در امر مربوط به وزرات خانه های خود دارند سوال کند، اما نمایندگان نمی توانند از اختیارات وزرا سوال کنند ولی از وظایف آنها می توانند سوال بپرسند. 

او ادامه داد: اگر موضوعی مربوط به وظایف وزرا باشد با فرایندهایی که در قانون اساسی و در قانون آیین نامه داخلی مجلس وجود دارد می توان از وزیر سوال کرد اما اینکه نماینده مجلس بخواهد از وزیری به قوه قضاییه شکایت کند مانند این است که یک فرد عادی از وزیری شکایت کرده است، قضات در قوه قضاییه انسان های شریف و دارای دانش قضایی هستند و قانون را بلد هستند و با لحاظ اصول قانونی و دادرسی، به این موضوع رسیدگی می کنند. 

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: کار مجلس در رابطه با وظایف نمایندگان، سوال است اما شکایت به قوه قضاییه شرایط دیگری دارد. نماینده نمی تواند از جهت قانونی به این موضوع ورود کند و این مقبول نیست.

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۶ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی توانست مجددا از مرز ۲۰۰ میلیاردتومانی گذر کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما