بمب‌گذاری در واشنگتن در شب یورش به کنگره

کدخبر: 389501
اقتصاد نیوز : پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) خبر داد که یک روز پیش از هجوم هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، دفاتر اصلی احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات بمب‌گذاری‌ شده بودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ۶ ژانویه (۱۷ دی) و لحظاتی پیش از هجوم هواداران ترامپ به ساختمان کنگره، دو بمب ساعتی دست‌ساز در ساختمان‌های مرکزی احزاب اصلی آمریکا که فاصله‌ای اندک با ساختمان کنگره دارند، کشف شد. اکنون مشخص شده که این بمب‌ها شب پیش از وقایع واشنگتن کار گذاشته شده بودند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس دیروز (۱۰ بهمن) به نقل از مقام‌های اف بی آی نوشت که براساس اطلاعات جدید، ساعات ۱۹:۳۰ و ۲۰:۳۰ ۵ ژانویه این بمب‌ها در ساختمان‌ها اصلی احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه کار گذاشته شده و مأموران انتظامی روز بعد موفق به کشف آنها شدند.

هنوز معلوم نیست که این بمب‌گذاری‌ها با حوادث روز بعد بی‌ارتباط بوده و یا جزئی از آشوب‌های کاپیتول بوده باشند.

به نوشته آسوشیتدپرس، این واقعه موجب نگرانی مقام‌های امنیتی شده که مشغول افزایش تدابیر امنیتی برای برگزاری محکمه ترامپ در سنا هستند.

حساب کاربری اف بی آی در توییتر با انتشار تصاویری از بمب دست‌ساز و فرد متهم به کارگذاشتن آن‌ها وعده داده که در ازاء ارائه اطلاعاتی در مورد هویت فرد مذکور، ۱۰۰ هزار دلار پرداخت خواهد کرد.

تیتر یک
  • خروج پول از بازار برای بار شانزدهم تکرار شد

    در روز یکشنبه علی رغم که شاهد رشد ۲۱ درصدی خروج پول حقیقی از بورس بودیم و اغلب نمادهای بازار با کاهش قیمت مواجه بودند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما