جلسه غیرعلنی شورای امنیت درباره کودتای میانمار

کدخبر: 390148
با گذشت نزدیک به یک روز از وقوع کودتای نظامی در میانمار و به دست گرفتن قدرت توسط ارتش این کشور، سازمان ملل از تاثیر کودتا بر وضعیت اقلیت ۶۰۰ هزار نفری مسلمانان روهینگیا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل شامگاه دوشنبه با ابراز نگرانی از احتمال وخیم‌تر شدن اوضاع مسلمانان روهینگیا در میانمار، از تصمیم شورای امنیت برای برگزاری جلسه‌ای درباره کودتای این کشور در روز سه‌شنبه خبر داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دوجاریک طی نشست خبری گفت: «حدود ۶۰۰ هزار روهینگیایی در ایالت راخین باقی مانده‌اند که حدود ۱۲۰ هزار نفر از آنها در اردوگاه‌های [نظامی] قرار دارند، آنها نمی‌توانند آزادانه جابجا شوند و دسترسی بسیار محدودی به خدمات بهداشتی پایه و آموزشی دارند».

وی با بیان اینکه شورای امنیت سازمان ملل، روز سه‌شنبه جلسه‌ای غیرعلنی درباره کودتای میانمار برگزار می‌کند، افزود: «نگرانی ما این است که تحولات باعث وخامت اوضاع برای آنها (مسلمانان روهینگیا) شود».

بر اساس این گزارش، «باربارا وودوارد» نماینده انگلیس در سازمان ملل و رئیس دوره‌ای شورای امنیت نیز  به خبرنگاران توضیح داد: «ما می‌خواهیم تهدیدهای طولانی‌مدت برای صلح و امنیت را مطرح کنیم و از نزدیک با همسایگان میانمار همکاری کنیم».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما