هواشناسی؛ شروع بارش‌ها در اغلب مناطق کشور از بعد از ظهر پنجشنبه

کدخبر: 390443
اقتصادنیوز : از امروز تا پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما و همچنین افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوای شهر‌های صنعتی و پر جمعیت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی از امروز تا پنجشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما و همچنین افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوای شهر‌های صنعتی و پر جمعیت پیش‌بینی می‌شود.

از اواخر پنجشنبه با ورود سامانه بارشی، بارندگی همراه با کاهش نسبی دما در غرب و برخی نقاط شمال غرب شروع می‌شود. این بارندگی جمعه در غرب کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و غربی و برخی نقاط شمال غرب ادامه خواهد داشت.

آسمان تهران امروز کمی ابری همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه بارش در این مناطق تشدید شده و گستره آن سواحل دریای خزر به ویژه سواحل غربی دریا، جنوب غرب و شمال شرق کشور را فرا می‌گیرد و دوشنبه این سامانه در شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق و شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج خواهد شد.

طی این مدت در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش به شکل برف بوده و در غرب و جنوب غرب کشور بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد و در مناطق مستعد تگرگ رخ خواهد داد. همچنین با توجه به همراهی جریانات جنوبی با این سامانه بارشی، بارش باران در دامنه‌های رشته کوه‌های البرز مرکزی و غربی و همچنین زاگرس مرکزی و شمالی موجب ذوب برف موجود و افزایش حجم رواناب در مناطق کوهپایه‌ای خواهد شد.

دما هوا از جمعه در شمال غرب و غرب بین ۵ تا ۸ درجه و از شنبه در سواحل دریای خزر بین ۶ تا ۱۰ درجه و از یکشنبه در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق و مرکز کشور بین ۶ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۳ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ بازار اوراق بدهی دولت کاملا باثبات و کاملا سرد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما