رای مثبت سنا به گزینه بایدن برای وزارت انرژی

کدخبر: 390647
اقتصاد نیوز : کمیته انرژی سنای آمریکا با ۱۳ رای موافق در برابر چهار رای مخالف، با انتصاب جنیفر گرانهولم، فرماندار سابق میشیگان به عنوان وزیر انرژی موافقت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گرانهولم ۶۱ ساله می خواهد هدایت وزارت انرژی را برای کمک به رقابت آمریکا با چین در زمینه خودروهای برقی و فناوریهای سبز مانند باطریهای پیشرفته و انرژی خورشیدی و بادی برعهده گیرد.

هنگامی که گرانهولم از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ فرماندار بود، ۱.۳۵ میلیارد دلار بودجه فدرال را به منظور تولید خودروهای برقی و باطری برای شرکتها در ایالتش تامین کرد.

جان باراسو، سناتور جمهوریخواه از ایالت تولیدکننده سوخت فسیلی وایومینگ با ابراز نگرانی از این که تلاش جو بایدن، رییس جمهور این کشور برای مقابله با تغییرات اقلیمی به قیمت نابودی هزاران شغل در بخش زغال سنگ، نفت و گاز تمام شود، علیه گرانهولم رای داد. گرانهولم هفته گذشته گفته بود با وجود هدف بایدن برای رساندن آمریکا به سطح کربن خنثی تا سال ۲۰۵۰، نفت، گاز و زغال سنگ همچنان بخشی از سبد انرژی این کشور خواهند ماند. وی همچنین اظهار کرده بود معدنکاری داخلی برای عناصر خاکی نادر و مواد معدنی مهم که در ساخت تجهیزات انرژی تجدیدپذیر، باطریها و تجهیزات نظامی بکار می روند، مشاغل را تقویت کرده و امنیت انرژی و زنجیره تامین مواد معدنی را بهبود خواهد بخشید.

بر اساس گزارش رویترز، انتصاب گرانهولم در نشست ماه جاری همه اعضای سنای آمریکا بررسی می شود.

تیتر یک
  • ناامیدی و افسردگی در کشورهای آسیای شرقی جولان می دهد

    براساس گزارش ها و آمارهای منتشر شده، میزان خودکشی در یک سالی که دنیا درگیر همه گیری کرونا شده است افزایش یافته است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما