واکنش بایدن به بازگشت دیپلماسی به آمریکا

کدخبر: 390814
اقتصاد نیوز : جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با حضور در وزارت خارجه آمریکا و در جمع کارمندان وزارت خارجه و سفرای آمریکا که به صورت مجازی حضور داشتند به تبیین اصول سیاست خارجه دولتش پرداخت و تاکید کرد که اصل بر بازگشت به دیپلماسی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که کامالا هریس، معاون رئیس جمهوری و آنتونی بلینکن، وزیر خارجه جدید همراهی‌اش می کردند، گفت: «آمریکا به جهان دیپلماسی بازگشته و نه تنها به دنبال ترمیم آسیب‌های چند سال گذشته است، بلکه رو به جلو برای حل مشکلات فعلی جهان همچون پدیده گرمایش زمین و تهدیدهای چین و روسیه علیه دموکراسی اقدام می‌کند. »

بایدن در سخنان خود در وزارت خارجه همچنین خواستار پایان یافتن جنگ یمن شد و گفت تیموتی لیندرکینگ به عنوان نماینده ویژه آمریکا در امور یمن خواهد بود.

او از قطع حمایت‌های نظامی و فروش تسلیحاتی به ائتلاف عربستان خبر داد اما گفت همزمان به ریاض برای دفاع از خود در برابر حملات موشکی که «با کمک تسلیحات ساخت ایران» صورت می‌گیرد، کمک خواهد کرد.

وی همچنین عنوان داشت که خروج نیروهای آمریکایی از آلمان را که دولت دونالد ترامپ حامی آن بود، متوقف کرده و تعداد پناهجویانی  را که می‌خواهند وارد آمریکا شوند افزایش خواهد داد.

تیتر یک
  • روند نرخ سود موزون مداخله در زمستان

    خالص عملیات بانک مرکزی در بازار باز روز سیزدهم اسفند ماه، قبض ۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان نقدینگی از…

از دست ندهید
بلیط هواپیما