حمله به دومین کاروان نظامی آمریکا در عراق طی یک شب

کدخبر: 391257
اقتصاد نیوز : منابع عراقی بامداد یکشنبه از هدف قرار گرفتن یک کاروان لجستیک نظامی آمریکایی در مرکز این کشور خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، کانال خبری «صابرین نیوز»  گزارش داد که این کاروان در استان «بابل» نزدیک شهر «المسیب» هدف قرار گرفته شده است. این دومین کاروان نظامی آمریکا در شب جاری است که هدف انفجار قرار می‌گیرد.

این رسانه عراقی جزئیات بیشتری از نحوه هدف قرار گرفتن این کاروان ارائه نکرده است.

طی ماه‌های اخیر کاروان‌های حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاه‌های نظامی مختلف در عراق بارها به صورت هفتگی و بعضاََ روزانه هدف انفجار بمب‌های تعبیه‌شده کنار جاده قرار گرفته‌اند.

این کاروان‌ها عمدتا از مرز سوریه در غرب عراق یا مرز کویت در جنوب این کشور، وارد عراق می‌شوند.

گروه‌های عراقی پیش از این اعلام کرده بودند که مهلت ارائه شده به دولت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق برای اخراج نیروهای آمریکایی به پایان رسیده است.

 بعد از حملات تروریستی ائتلاف آمریکا علیه نیروهای مقاومت و شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی عراق و همچنین شهادت سردار سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس» نائب رئیس شهید الحشد الشعبی در سیزدهم دی ۱۳۹۸، پارلمان عراق با طرح خروج نیروهای آمریکایی از عراق در پانزدهم همان ماه موافقت کرد و از دولت بغداد خواست آن را اجرایی کند.

بسیاری از گروه‌های عراقی، نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور را اشغالگر می‌دانند و بر خروج فوری این نیروها از خاک کشورشان تاکید دارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما