زن فراری کره شمالی، به دنبال کاندیداتوری در انتخابات انگلیس!

کدخبر: 391314
اقتصاد نیوز : یک زن فراری کره شمالی ۱۳ سال پس از پناهندگی به انگلیس حالا از حزب نخست وزیر این کشور برای انتخابات شوراها که در مه ۲۰۲۱ برگزار می‌شود، کاندیدا می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، "جیهیون پارک"، ۵۲ ساله یک فراری از کره شمالی است که قول داده تا با کاندیدا شدن از حزب محافظه کار بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس درباره "مردمی که صدایشان به جایی نمی‌رسد" صحبت کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، وی گفت: مردم انگلیس از من در کشورشان استقبال کردند و من در نهایت، آزادی خودم را پیدا کردم. حالا باید دین خود را ادا کنم.

این زن در سال ۱۹۹۸ و در زمان قحطی به همراه برادرش از کره شمالی گریخت و به چین رفت و در آنجا این دو از هم جدا شدند. بعد از آن پلیس چین، این زن را دستگیر کرد و او را به کره شمالی بازگرداند. در کره شمالی، او را به یک اردوگاه کار اجباری فرستادند و او را مجبور کردند تا کارهای زیادی انجام دهد.

پارک در تلاش برای آزادی، همراه گروهی به پکن رفت و به صورت مخفیانه به زندگی خود ادامه داد تا اینکه در ۲۰۰۷ یک کشیش مسیحی او را به آژانس آوارگان سازمان ملل راهنمایی کرد. این زن در نهایت در سال ۲۰۰۸ پناهندگی انگلیس را به دست آورد و در بخشی از منچستر ساکن شد.

وی که سابق بر این در کره شمالی آموزگار بود، در کالج بزرگسالان، انگلیسی آموخت و در رستوران کار می‌کرد و در نهایت به فعال حقوق بشر تبدیل شد که درباره سوءاستفاده‌ها در کره شمالی مطالبی را منتشر و به سایر اتباع کره شمالی کمک می‌کند تا در انگلیس ساکن شوند.

وی در سال ۲۰۱۶، به حزب جانسون ملحق شد. به دلیل شیوع ویروس کرونا کارزار انتخاباتی احزاب به حالت تعلیق درآمده و این زن شانس کمی برای پیروزی در انتخابات مه سال جاری میلادی دارد. منطقه بری در منچستر که پارک در آن زندگی می‌کند محل اصلی فعالیت اپوزیسیون لیبرال دموکرات‌هاست و در انتخابات ۲۰۱۹، کاندیدای حزب جانسون نفر پنجم شده بود.

پارک گفته است: چه ببازم یا ببرم، این تجربه، زندگی من را برای بعد بهبود می‌بخشد. من به همکاری خودم با حزب محافظه کار ادامه می‌دهم.

تیتر یک
  • حباب فلز گران بهای داخلی طبیعی تر شد

    اقتصادنیوز: بازار سکه مجددا چشم به بایدن دارد اما این بار نه به خاطر برجام بلکه به خاطر بسته محرک مالی که با هدف احیای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما