اتوبوس‌های درون شهری یکی از کانون‌های انتقال ویروس است

کدخبر: 391636
اقتصادنیوز :‌سخنگوی وزارت بهداشت یکی از کانون‌های انتقال ویروس کرونا را اتوبوس‌های درون شهری اعلام کرد و نسبت به رعایت پروتکل‌ها در این اماکن هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت وسایل نقلیه عمومی درون شهری در ایام شیوع کرونا، بیان کرد: اتوبوس‌های درون شهری به عنوان یکی از کانون‌های انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شوند و بنابراین توصیه ما این است که قبل از ورود و هنگام استفاده از اتوبوس حتما از ماسک استفاده کنید. 

وی ادامه داد: همچنین از سوار شدن به اتوبوس‌های شلوغ خودداری کنید و طوری در اتوبوس نشسته و یا بایستید که حداقل یک متر از سایرین فاصله داشته باشید.

لاری گفت: پنجره‌های اتوبوس را باز یا نیمه باز بگذارید تا تهویه هوا به خوبی انجام شود و تا حد امکان از دست زدن به دستگیره صندلی و سایر بخش‌های اتوبوس خودداری کرده و در صورت استفاده از دستگیره‌ها، حتما از دستکش و یا دستمال کاغذی استفاده کنید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از هرگونه تماس دست با چشم‌ها، دهان و بینی خودداری کنید و تا حد امکان از کارت‌های الکترونیکی برای پرداخت هزینه سفر استفاده کنید. 

وی افزود:همچنین ضروری است که بعد از پیاده شدن از اتوبوس نسبت به شست‌وشو و ضدعفونی دست‌ها اقدام شود.

 

تیتر یک
  • خروج پول از بازار برای بار شانزدهم تکرار شد

    در روز یکشنبه علی رغم که شاهد رشد ۲۱ درصدی خروج پول حقیقی از بورس بودیم و اغلب نمادهای بازار با کاهش قیمت مواجه بودند…

از دست ندهید
بلیط هواپیما