قالیباف عازم تهران شد

کدخبر: 391890
اقتصاد نیوز : محمدباقر قالیباف پس از سفری سه روزه با بدرقه رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه، مسکو را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی شامگاه امروز (سه‌شنبه ۲۱ بهمن ماه) پس از سفری سه روزه با بدرقه رئیس کمیسیون روابط خارجی دومای روسیه، مسکو پایتخت روسیه را به مقصد تهران ترک کرد.

قالیباف طی این سفر ضمن تقدیم پیام رهبر معظم انقلاب به دولت روسیه با همتایان خود در دوما و سنا، مقامات اقتصادی، تجاری، سیاسی و امنیتی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام ذوالنوری رئیس و ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی، سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی و امیرعبدالهیان معاون رئیس مجلس در امور بین‌الملل، قالیباف را در این سفر همراهی کردند.

حسین امیرعبداللهیان، دستیار بین الملل رئیس مجلس گفت: برنامه اصلی قالیباف در مسکو برای بحث های امنیتی و راهبردی ملاقات با نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه به عنوان عالی ترین مقام امنیتی فدراسیون روسیه بود.

به گفته امیرعبداللهیان، به دلیل محدودیت های مربوط به زمان و فشردگی گفت وگوها با اقای پاتروشف که حدود دو ساعت در موضوعات راهبردی، امنیتی، هسته ای و منطقه ای به طول انجامید، گفت وگو با سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه به سفر وی به تهران موکول شد.

طبق توافق انجام شده آقای لاوروف به زودی به تهران سفر کرده و به گفت وگو با قالیباف و دیگر مقام های ایرانی خواهد پرداخت.

قالیباف در روز  نخست سفر با روسای مجلس دوما، رئیس شورای فدراسیون روسیه (معادل مجلس سنا) ملاقات و مذاکره داشته و پیام مقام معظم رهبری خطاب به ولادیمیر پوتین را هم به والودین، رئیس مجلس دوما به عنوان نماینده ویژه پوتین ارائه کرد. 

در روز سه شنبه، طبق برنامه قالیباف پیش از ملاقات با اقای پاتروشف، با میخائیل میاسنیکویچ، دبیرکل اتحادیه اقتصادی اوراسیا در هتل محل اقامت خود ملاقات کرد.

مصاحبه تفصیلی با شبکه روسیه ۲۴، سخنرانی در جمع اندیشمندان روابط بین الملل در آکادمی دیپلماسی روسیه از برنامه دیگر رئیس مجلس در مسکو، پیش ار ترک روسیه است.

تیتر یک
  • نقشه بازار سهام سبزپوش شد؛

    در اولین روز تابستان بازار سهام گرم شد و ۴ رکورد مثبت جدید ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما