بازدید هیات وزارت بهداشت ایران از خط تولید واکسن سازی روسیه

کدخبر: 391922
اقتصاد نیوز : هیات وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی به سرپرستی «محمدرضا شانه‌ساز» معاون وزیر بهداشت که در روسیه بسر می برد روز سه شنبه از خط تولید واکسن سازی روسیه در استان "ولادیمیر" این کشور در ۲۰۰ کیلومتری مسکو بازدید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمدرضا شانه‌ساز»، معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و داروی ایران هدف از این بازدید را آشنایی با فناوری واکسن سازی روسیه به منظور همکاری مشترک در ساخت واکسن عنوان کرد.

وی به امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه توسعه و تحقیقات مربوط به بیماری کووید-۱۹ بین موسسه پاستور ایران و موسسه آزمایشگاهی گامالیا که روز دوشنبه امضا شد اشاره کرد و گفت: دو کشور همکاری ها را در این زمینه ادامه می دهند.

 شانه ساز گفت: روز چهارشنبه با وزیر بهداست این کشور درباره امضای تفاهم نامه تولید مشترک واکسن "اسپوتنیک وی" گفت و گو خواهیم کرد.  

 شانه‌ساز پیشتر گفته بود در چارچوب قراردادی با روسیه از این کشور دو میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک وی" دریافت خواهیم کرد و علاوه بر تولید داخلی  برای تهیه واکسن کرونا از منابع معتبر و مطمئن دیگر نیز بهره خواهیم برد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحویل گرفتن نخستین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" اظهار داشت: محموله اول وارد ایران شد و محموله های دیگر از این نوع واکسن به فاصله یکی دو هفته پشت سر هم تحویل خواهد شد.

 در مراسمی که دوشنبه در موسسه آزمایشگاهی گامالیا به عنوان سازنده واکسن «اسپوتنیک وی» ‌برگزارشد، یادداشت تفاهم تحقیقات و توسعه مربوط به بیماری کووید ۱۹ بین موسسه پاستور ایران و موسسه آزمایشگاهی گامالیا به امضای نمایندگان وزارتخانه های بهداشت ایران و روسیه رسید.

معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو روز یکشنبه در راس هیاتی وارد مسکو شد. 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛۴ تیر

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات۴ تیر در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

از دست ندهید
بلیط هواپیما