کدخبر: ۳۶۸۶۶۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

«فروش داغ» دغدغه اصلی فعالان صنف محصولات آرایشی

ماجرای «فروش داغ» محصولات آرایشی تقلبی و قاچاق چیست؟

مدیرعامل مهد کار آفرینی پگاه پایا، در مورد نحوه فروش محصولات آرایشی قاچاق در کشوراظهار داشت: آرایشگران، یکی از اصنافی بودند که در دوران کرونا، به شدت آسیب دیدند، به طوری که برخی از آنها مجبور شده اند شغل و حرفه خود را رها کرده و سراغ کار دیگری بروند تا امرار معاش کنند.

حسین نورالدین حاج حسینی با اشاره به آمارها و گزارش‌هایی که از مصرف بالای محصولات آرایشی در کشور خبر می‌دهد، گفت: قطعاً وقتی تقاضا برای مصرف زیاد شود، عرضه نیز باید به تناسب تقاضا افزایش یابد.

حاج حسینی ادامه داد: کشور ما در حوزه محصولات آرایشی، بیشتر وارد کننده است. به همین دلیل غالبا موضوع محصولات آرایشی قاچاق و تقلبی مطرح است.

وی با اشاره به موضوع «فروش داغ» محصولات آرایشی قاچاق در کشور، گفت: اصولاً محل فروش محصولات آرایشی قاچاق، همایش‌هایی است که در شهرهای مختلف برگزار می‌شود و در آنجا این محصولات محصولات معرفی می شود.

حاج حسینی افزود: به این روش فروش محصولات آرایشی در قالب معرفی در همایش‌ها و…، «فروش داغ» گفته می‌شود که فروشنده محصولات تقلبی و قاچاق، با معرفی و تبلیغ محصول خود، در صدد فروش این محصولات به آرایشگاه‌ها بر می‌آیند.

وی به اهمیت ساماندهی آرایشگران کشور، اشاره کرد و گفت: بررسی‌ها نشان داده که بیش از نیمی از آرایشگاه‌ها در شهرهای مختلف کشور، بدون پروانه صنفی فعالیت می‌کنند. فعالیت این دسته از آرایشگران بدون کسب پروانه کار، باعث شده خدماتی فراتر از کارهای آرایشی در این آرایشگاه‌ها ارائه شود.

حاج حسینی در پایان، به برگزاری دهمین نکوداشت سراسری آرایشگران کشور اشاره کرد وگفت: هر سال نکوداشت آرایشگران کشور با هدف تقدیر از خدمات این صنف برگزار می‌شود که امسال نیز در روزهای ۲۶ تا ۲۸ آبان ۹۹ و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، این برنامه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند