کدخبر: ۱۹۹۶۴۸ لینک کوتاه

طی بازدید از این شرکت صورت گرفت

تمجید معاون علمی رئیس جمهور از اشتغالزایی تپ‌سی

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، از میزان بالای اشتغال‌زایی در استارت‌‌آپ ها تمجید کرد و گفت :این حد از اشتغال‌زایی به خصوص در زمینه جذب نخبگان در کشور «فوق العاده» است.

سورنا ستاری‌، به همراه برخی از معاونان خود، روز یکشنبه از دفتر مرکزی تپ‌سی بازدید نمود و با مدیران آن مجموعه گپ و گفتی صمیمانه داشت.

وی گفت خدماتی که شرکت های دانش بنیان ارائه می کنند بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته و این خود نشانگر آن است که ما در گذشته خدمات با کیفیتی به مردم ارائه نمی دادیم.

در طول این بازدید، میلاد منشی‌ پور، مدیرعامل تپ‌سی، به مرور آنچه بر مجموعه‌ی تحت مدیرت‌اش گذشته پرداخت و از دکتر ستاری بابت سیاست های حمایتی‌اش از استارت‌آپ ها و شرکت های دانش بنیان قدردانی کرد.

تپ سی

براساس گزارش ارائه شده از سوی منشی پور، تپ‌سی با وجود چالش های فراوان در 18 ماه گذشته سریع‌ترین رشد بین استارت‌آپ ها را داشته و هم‌اکنون در 14 شهر بزرگ کشور، با بکارگیری 150 هزار راننده، به ارائه خدمات به بیش از 4.5 میلیون مسافر می پردازد.

دکتر ستاری ضمن تقدیر از کارشناسان و مدیران این اپلیکیشن درخواست تاکسی، تلاش آن مجموعه را در ارائه‌ی سرویس با کیفیت و سریع به مسافران و رانندگان ستود. وی افزود: بزرگترین پلتفرمی که تا به حال توانسته تحصیل‌کرده های خارج از کشور را جذب خود کند همین استارت‌آپ ها هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه‌ ابراز امیدواری کرد شرکت های دانش بنیان بتوانند آینده کاری نسل جوان را بسازند و دولتمردان فقط باید تصمیم بگیرند که به چه شکل می خواهند این فضا را مدیریت کنند.

دکتر ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان و دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی است. او یکی از خوش‌فکرترین اعضای تیم حسن روحانی و طرفدار اقتصاد ملی مبتنی بر دانش است. بازدید او از تپ‌سی و چند استارت‌آپ موفق دیگر در ماه های اخیر، نشان از تمایل او به تشویق شرکت های دانش بنیان برای ادامه فعالیت است، گرچه چالش های سرراه آنان بسیار است.

تپ‌سی توانسته ظرف مدت یک سال و نیم، تعداد سفرهای ماهانه خود را به 10 میلیون در ماه برساند. بیش از 600 کارشناس و مدیر در حوزه های مختلفی از جمله بازاریابی و تکنولوژی در این شرکت مشغول فعالیت هستند. اکثر کارکنان تپ‌سی از بهترین دانشگاه های داخل و خارج از کشور فارغ التحصیل شده اند. مدیران تپ‌سی می گویند سرویس این اپلیکیشن تا یک سال آینده در تمامی شهرهای بزرگ کشور در دسترس مسافران خواهد بود.