کدخبر: ۲۰۳۳۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

لزوم شناسایی برند مناطق آزاد

گروه بنگاه ها: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم شناسایی برند هر یک از مناطق آزاد کشور تاکید کرد.

محمدابراهیم انصاری لاری در پانزدهمین نشست معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمانهای مناطق آزاد صنعتی و تجاری کشور در جزیره کیش گفت: نکته ای که در مورد مناطق آزاد کمتر به آن توجه شده شناخت وجه تمایز مناطق آزاد نسبت به سرزمین اصلی است.

وی افزود: در مناطق آزاد کشور تفاوت ها را به درستی بشناسیم و استراتژی های مرتبط با هر منطقه را به خوبی تبیین کنیم و با توجه به کارکردهای هر منطقه طرح ها و پروژه هایی تعریف شود که متفاوت از یکدیگر باشند.باید توجه کرد چه اتفاقی در مناطق آزاد می تواند بیفتد که در سرزمین اصلی شرایط اجرا ندارد در صورتی که  در حال حاضر انتظار ما از مناطق آزاد مانند دیگر شهرهای کشور است. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: برندهای هر منطقه را شناسایی کنیم و تمام تمرکز خود را در جهت شکوفایی آن به کار گیریم.برای مثال اگر جزیره کیش می تواند به پشتوانه ظرفیت هایش برند ایمنی و سلامت باشد این برند را نمی توان در دیگر مناطق آزاد هم ایجاد کرد زیرا دارای خصوصیات فرهنگی و اقلیمی متفاوتی هستند.

انصاری لاری تاکید کرد: ما در همه حوزه ها می خواهیم قطب شویم در حالیکه منطق فکری پشت این موضوع نیست زیرا هر منطقه کار کردهای خودش را دارد و تمرکز دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد باید به سوی شکوفا کردن استعدادهای هر منطقه برود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه جزیره کیش می تواند در صورت اراده نظام و دولت در بهبود وضعیت اقتصادی کشور نقش موثری ایفا کند، ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، جزیره کیش می تواند محلی برای کاهش فشارهای اقتصادی و برون رفت از شرایط دشوار مالی برای کل کشور باشد اما لازمه امر این است که از سوی نظام و دولت این ماموریت به جزیره کیش ابلاغ شود و با کمک دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و مسئولان ارشد موانع پیش روی این هدف از مقابل حرکت جزیره کیش به سمت رونق برداشته شود.

انصاری لاری گفت: در حال حاضر هم در جزیره کیش به دنبال تبیین وجوه تمایز و تفاوت جزیره کیش هستیم زیرا جزیره ای است که بهترین ظرفیت این منطقه آزاد همجواری با دریاست بیشتر به توسعه خشکی و خاک توجه شده است. امروز شاهد هستیم مراکز خرید و تفریحی ایجاد شده در دیگر شهرها از جزیره کیش پیشی گرفته اند در حالیکه مزیتی مانند دریا مغفول مانده است که اصرار ما بر بهره گیری از این ظرفیت با همراهی و همکاری سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی است.

در پایان این نشست نیز بیانیه ای با محوریت اقتصاد اخلاق، تجاری سازی و کسب و کارهای خلاق، دیپلماسی عمومی و برندسازی مناطق، اشتغال پایدار خلاق و توسعه جوامع محلی با نظر حاضرین در حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش قرائت شد.

گفتنی است؛ پانزدهمین نشست معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان های مناطق آزاد صنعتی و تجاری کشور به مدت دو روز در جزیره مرجانی کیش برگزار شد.