کدخبر: ۲۲۲۰۲۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پویش ملی صادرات برگزار می کند:

کارگاه آموزشی ضرورت پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و ایمنی موادغذایی

گروه بنگاه ها- کارگاه آموزشی رایگان ضرورت پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت و ایمنی موادغذایی با تمرکز بر استانداردهای BRC و IFS برای اولین بار در ایران، برگزار می شود.

موسس پویش ملی صادرات که برگزار کننده این کارگاه است ، در این خصوص گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه اگروفود از این فرصت استفاده کرده و با هدف  سلامت جامعه ایران و ورود موثر تولیدکنندگان ایرانی به بازارهای جهانی، این کارگاه را  در تاریخ 10 تیرماه  از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر برگزار می کنیم.

محمد امین حاج کاظمیان با بیان اینکه به دنبال تحولی بنیادین در صنایع غذایی کشور هستیم، تاکید کرد: قدرت مذاکره با جهان امروز، ورود، تأمین و حضوری مؤثر و ماندگار در شبکه های توزیع و عرضه غذایی دنیا ،ادبیاتی متفاوت می طلبد، که استانداردهای BRC و IFS شاه بیت آن است .

وی با اشاره به اینکه پویش ملی صادرات، بلوغ همه صنایع غذایی ایران را هدف گرفته خاطرنشان کرد: استقرار استانداردهای BRC و  IFS برای سلامت ملتها و آیندگانمان یک نیاز است، براین اساس در این کارگاه  در کنار آشنایی با استانداردهای BRC و IFS  موضوعات مدیریت سیستم، کنترل خطرات و نقاط بحرانی و قابلیت ردیابی مطرح می شوند.

وی افزود:واقعیت این است که عمر صنایع غذایی نا ایمن، دیگر به سر آمده است و باید به  مردم ایران تعریف صحیح امنیت غذایی را اطلاع رسانی کرد؛زیرا گواهی هایی چون HACCP  و ISO ها، کیفیت و ایمنی محصول را به ارمغان نمی آورند .  این در حالی است که هدف غایی این کارگاه  سلامت جامعه است و برای تحقق این امر لازم است تا سهم ایران را در تولید موادغذایی ایمن در مقایسه با دیگر کشورها افزایش یابد.

وی افزود:دنیای امروز، دنیایی هوشمند است و دولتهای هوشمند، برای حفظ خود، منافع و سلامت ملتهایشان را به خوبی هدف گرفته اند، چرا که هزینه درمان و تامین اجتماعی برای دولتها بسیار سنگین و طاقت فرساست.

حاج کاظمیان با بیان اینکه بازارهای جهانی به دنبال محصولات با کیفیت و قیمت مناسب هستند، ادامه داد: کالای ناایمن با هر رنگ و طعم و بسته بندی به هیچ عنوان نمی تواند در بازارهای امروز فروش داشته باشد . زیرا  تولیدکننده ای ایمن خطاب می شود که استقرار استانداردهایی چون BRC و IFS را در دستور کار سازمان خود قرار داده است، که سالانه نیز این استانداردها ارتقا می یابند و حتی با قدرت پول، هرگز نمی توان آنها را خرید.

موسس پویش ملی صادرات با تاکید بر اینکه این استانداردها، صرفا بهانه ای برای تبلیغ محصول نیست، تصریح کرد: این استانداردها  ابزاری برای حضور و نقش آفرینی در سبد کالای ایمن هستند و رسالتی شفاف دارند.این در حالی است که به دلیل قابلیت ردیابی در زنجیره تامین از ابتدا به انتها و از انتها به ابتدا ، مانع هرگونه عدم انطباق و در ادامه مخاطره برای مصرف کننده نهایی می شود و به همین دلیل است که این استانداردها برای تمامی حلقه های زنجیره تامین، تعریف شده اند.

لازم به ذکر است که شرکت در این کارگاه برای عموم علاقمندان و صاحبان صنایع غذایی، تامین کنندگان مواد اولیه، کارشناسان و ناظران امور کیفی در این حوزه به صورت رایگان است .علاقمندان برای حضور در این کارگاه می توانند با شماره تلفن 25942 با دبیرخانه پویش ملی صادرات تماس بگیرند و یا از طریق لینک https://evnd.co/ALXmf  به صورت آنلاین برای حضور در این کارگاه ثبت نام کنند.