کدخبر: ۲۳۰۲۵۰ لینک کوتاه

بایودنت نشان توت فرندلی را دریافت کرد

روز پنج‌شنبه ۱۱ مرداد نشان بنیاد «توث‌فرندلی» سوئیس به عنوان یکی از معتبرترین معیارهای سنجش سلامت محصولات خوراکی مرتبط با بهداشت دهان و دندان به «بایودنت» اعطاء شد.

به گزارش اقتصادنیوز روز پنج‌شنبه 11 مرداد، در مراسمی که با حضور آلبرت بار‌ مدیر اجرایی بنیاد بین‌المللی توث‌فرندلی سوئیس، سلدا آلِمدار مدیر منطقه‌ای بنیاد توث‌فرندلی و محمد کریمی مدیرعامل بایودنت ( شرکت ماسترفوده) برگزار شد، نشان این بنیاد به عنوان یکی از معتبرترین معیارهای سنجش سلامت محصولات خوراکی مرتبط با بهداشت دهان و دندان به بایودنت اعطاء شد.

توث‌فرندلی یک بنیاد غیرانتفاعی است که تحت نظارت دانشگاه زوریخ سوئیس در زمینه‌ی سلامت دهان و دندان فعالیت می‌کند. این بنیاد به ابتکار دانشکده‌های دندانپزشکی سوئیس برای تشخیص محصولاتی ایمن برای دندان‌ها تاسیس شده و نشان آن در بیش از 40 کشور جهان مانند سوئیس، آلمان، ژاپن، ترکیه و کره جنوبی به رسمیت شناخته می‌شود. همچنین تا به حال بیش از ١۰۰ محصول در سراسر دنیا موفق به دریافت این نشان شده‌اند.

2

بایودنت که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های آدامس در کشور است با اصلاح فرمولاسیون تولید محصولات خود توانسته اولین و تنها برند ایرانی باشد که موفق به دریافت این نشان می‌شود.

آلبرت بار‌ مدیر اجرایی بنیاد بین‌المللی توث‌فرندلی در مراسم اعطای نشان توث فرندلی ضمن اشاره به تلاش‌های این بنیاد برای تقویت و کمک به بهبود وضعیت سلامت بهداشت دهان و دندان در سرتاسر جهان به این نکته اشاره کرد که عدم داشتن این نشان به معنی بی‌کیفیت بودن یک محصول نیست اما وقتی محصولی همراه با این نشان تولید می‌شود می‌تواند به مصرف‌کننده این اطمینان را بدهد که محصول از سطح ایمنی بالایی برخوردار است.

وی اظهار امیدواری کرد دریافت این نشان به وسیله‌ی بایودنت به ترغیب دیگر تولیدکنندگان محصولات حوزه دهان و دندان برای دریافت این نشان بیانجامد. محصولاتی مانند خمیردندان، مسواک و دهان‌شویه‌ها.

در طی سال‌های گذشته بایودنت تلاش کرده تا سلامت دهان و دندان مصرف‌کنندگان را جزء اهداف اصلی خود قرار دهد و فعالیت‌های گسترده‌ای نیز در این حوزه رقم بزند. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به طرح مسئولیت اجتماعی بایودنت با عنوان «طرح دندان‌یار بایودنت» با تمرکز بر آموزش بهداشت دهان و دندان، معاینه و درمان دندان‌های آسیب دیده و اهدای بسته‌های سلامت به بیش از چهار هزار دانش‌آموز در مناطق کمتر بهره‌مند کشور اشاره کرد.

محمد کریمی مدیرعامل بایودنت در این نشست ضمن ابراز خوشحالی بابت دریافت این نشان عنوان کرد با توجه به اینکه متاسفانه بخشی از بازار ایران در اختیار آدامس‌های قاچاق است، دریافت چنین نشان‌هایی برای محصولاتی که کاملا به صورت علمی و بهداشتی و زیر نظر نیروی متخصص داخلی تولید می‌شوند، می‌تواند به مصرف‌کننده این اطمینان را بدهد که بخشی از سلامت دهان و دندان خود را می‌توانند تامین کند.

گفتنی است که بایودنت تنها تولیدکننده‌ی آدامس در ایران است که محصولات خود را بدون شکر و شیرین‌کننده مصنوعی آسپارتام تولید می‌کند تا این محصولات سازگار با بافت دندان‌ها و محیط دهانی بوده و باعث مراقبت از دندان و جلوگیری از پوسیدگی شوند. در تحقیقات پزشکی، از آسپارتام به عنوان عامل بروز سرطان، آسیب‌های مغزی، تولید سموم در بدن و چاقی یاد می‌شود.

سلدا آلِمدار مدیر منطقه‌ای بنیاد توث‌فرندلی که از ترکیه به ایران سفر کرده است، در مراسم اعطای نشان توث فرندلی به بایودنت، ضمن ابراز خوشحالی از همکاری پیش آمده میان ایران و ترکیه گفت: حدود 20 سال است که ما در ترکیه به اهمیت توجه به بهداشت دهان و دندان پی برده‌ایم و در این زمینه فعالیت تخصصی داریم. ورود و حضور نشان‌هایی همچون نشان توث‌فرندلی به جامعه‌ی تخصصی یک کشور این امکان را می‌دهد که بتواند برای حفظ بهداشت و ایمنی دهان و دندان افراد جامعه، به خصوص گروه سنی در حال رشد، قدم‌های مهم و حیاتی بردارد و نگاه کلی به این امر را تخصصی‌تر کند.

در انتهای این مراسم کریمی مدیرعامل بایودنت این مورد را نیز اضافه کرد که بایودنت به عنوان یک تولیدکننده ایرانی تمام قدرت و تلاش خود را بر حفظ فضای کارآفرینی و تولید داخلی گذاشته و تلاش می‌کند همراه با بالا بردن کیفیت محصولات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی جهانی، بیش از پیش در بازار ایران حضور داشته باشد و ضمن توجه به صادرات، محصولاتی را به دست مصرف‌کننده داخلی برساند که کیفیت بالا و حفظ ایمنی از شاخصه‌های مهم آن است.

وی در مورد سهم بازار بایودنت گفت: بعنوان یک برند تازه وارد که فقط سه سال از آغاز فعالیت آن می گذرد، هم اکنون 20 درصد از سهم مصرف  بازار داخل را به خود اختصاص داده  است.

کریمی با بیان اینکه بایودنت درزمینه اخذ سهم بازار از رقبای خارجی به موفقیت های خوبی دست یافته است، افزود: زیرا که این شرکت نه تنها خود را رقیب تولیدکنندگان داخلی نمی داند بلکه معتقدیم که باید سهم بازار داخل را از کالای های قاچاق پی بگیریم.

مدیر عامل شرکت ماستر فوده گفت: بر اساس اعلام انجمن شیرینی و شکلات ، بیش از 80 درصد آدامس های خارجی در بازار قاچاق است که باید این سهم را به خود اختصاص دهیم.

وی خاطرنشان کرد: از تولید کنندگان داخلی می خواهیم که تولید محصول با کیفیت را جایگزین کنند زیرا که در سال حمایت از تولید ملی باید صنعت کشور با تغییر اساسی در کیفیت بتواند گامهای اساسی در زمینه صادرات بردارد.

کریمی همچنین افزود: مصرف کنندگان نیز در راستای حمایت از تولید داخل ،  کالای ایرانی را جایگزین کالاهای مشابه خارجی کنند.

وی تاکید کرد: ارگان های دولتی هم برای مبارزه با قاچاق کالاهای خارجی بشدت از تولید داخل حمایت کنند.