برگزاری نشست هم اندیشی انجمن ملی برند

کدخبر: 231777

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.

اقتصادنیوز-گروه بنگاه‌ها؛ نشست هم اندیشی انجمن ملی برند به میزبانی صنایع شیر ایران(پگاه) برگزار شد.

به گزارش اقتصادنیوز گروه بنگاه‌ها؛ انجمن ملی برند با حضور بنگاههای منتخب جشنواره برند برتر سال 95 ،در حال تاسیس است و مراحل ثبت را می گذراند تا به نوعی متولی برند در کشور شود و در این رابطه با موافقت وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت به دنبال نامگذاری روز ملی برند در تقویم رسمی کشور نیز هست.

به گزارش خبرنگار ما، در این جلسه محمد رضا مودودی، معاون  سازمان توسعه تجارت  با اشاره به اینکه تشکلی در حال شکل گیری است که مسیری طولانی را درپیش دارد، گفت: انجمن باید با اضافه شدن برندهای جدید سهم بیشتری را در تصمیمات کلان کشور به عهده بگیرد. رییس کمیسیون ملی برند برتربا اشاره به ضرورت ایجاد بسته حمایتی و قانونی حمایت از برندها  اظهار کرد: ایران از نظر تولید ناخالص داخلی هجدهمین کشور جهان است، اما حاصل‌ضرب تولید ناخالص داخلی در برند، ما را در جایگاه شصتمین کشور جهان قرار می‌دهد که به دلیل سهم بسیار پایین صادرات برندهای ما در دنیا است ؛ بنابراین باید با تدوین استراتژی توسعه برند صادراتی ، برند ایران در جهان مطرح شود تا زیر چتر آن امکان صادرات محصولات‌مان را فراهم کنیم.وی با اشاره به تحولات ارزی و شروع دوباره تحریم ها  خاطرنشان کرد: رفتار تحریم شدگان مهمتر از تحریم است و باید با اتخاذ راهبردهای مناسب از این دوره ها گذر کرد. این در حالی است که تجربه نشان داده دوره تحریم هر تهدیدی که دارد اما باعث ایجاد باور توانمند سازی ساخت داخلی و شکل گیری نگاه فنی در داخل می شود .  به خصوص اینکه در شرایط کنونی و با افزایش قیمت ارز  واردات در بسیاری از کالاها کمتر می شود و بنابر این فرصتی برای افزایش ظرفیت در اختیار تولیدکنندگان قرار می گیرد. مودودی با بیان اینکه شرکتهایی که در این شرایط رشد می کنند دیگر بازگشت به عقب نخواهند داشت ، افزود: آمادگی داریم تابا استفاده  از ظرفیت های فکری و تجربی بخش خصوصی  و شنیدن نقطه نظرات آنها  به نفع تجارت داخلی و خارجی بهره ببریم .

در ادامه سید ابراهیم حسینی، مدیرعامل  شرکت صنایع شیر ایران با اشاره به اینکه امسال تولیدگنندگان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند، خاطرنشان کرد: این مشکلات باعث افزایش هزینه ها میشود و امیدواریم که این جلسات با حمایت سازمان توسعه تجرات  به همگرایی و توسعه شرکتهای دارای برند کمک کند. 

وی با اشاره به اینکه در هلدینگ صنایع شیر ایران 30 شرکت فعالیت می کنند، گفت:16 شرکت تولیدی در زنجیره پگاه ، فرآورده های لبنی و غیر لبنی را به بازار عرضه می کنندکه نشان دهنده تنوع و گستردگی محصولات این شرکت است.همچنین 5 شرکت کشت و صنعت با هدف تامین شیر مورد نیاز شرکت نیز در مجموعه صنایع شیر فعال هستند . در همین حال 5 شرکت پخش در کشور امور توزیع، بازاریابی و پخش محصولات مارا دنبال می کنندو در کنار آنها شرکت های بسته بندی و بازرگانی ما فعال هستند که بخش تامین، صادرات محصولات و واردات کالاهای مورد نیاز ما از طریق شرکت بازرگانی صنایع شیر در حال انجام است. حسینی با بیان اینکه در این مجموعه بیش از 7 هزار و 400 نفر در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند،گفت: در حال حاضر به 17 کشور صادرات داریم که عمده آن مربوط به کشورهای همسایه از جمله افغانستان ،عراق،آسیای میانه و پاکستان بوده است اما امسال برای حضور در کشور مالزی هدف گذاری گرده ایم و در کنار آن توسعه بازار محصولات شرکت در روسیه را دنبال می کنیم؛ بر این اساس قطعا امسال رشد صادرات را شاهد خواهیم بود.

در همین حال مهندس گنجوی مشاور انجمن  در ادامه جلسه با بیان اینکه هر کشوری برای تحول صادراتی باید برندهای صادراتی داشته باشد ، گفت: رتبه GDP  ما در دنیا 18 است اما قدرت برندهای ما بسیار ضعیف است و ما باید از طریق برجسته سازی برندهای برتر این قدرت را به برندهای داخلی بدهیم تا از منافع کشور حمایت کنند. در این راستا با قوانین حمایتی دولت از جمله تبدیل ارزش برند به سرمایه جاری شرکت ها و نیز کمک به برندسازی برندهای ایرانی در بازارهای هدف  لازم است  تا زیرساخت های توسعه ای در این بخش شکل بگیرد.وی با اشاره به اینکه  برای آموزش و مشاوره از شرکت های معتبر دنیا در این خصوص بهره خواهیم گرفت، افزود: شرکت ام سی گروپ که در 83 کشور دنیا برندهای ملی را مدیریت می کند برای اولین بار وارد ایران می شود و برقرای ارتباطات مورد نیاز شرکت ها و برندهای ایرانی را در اختیار آنها قرار می دهد که می تواند زمینه ساز حضور قویتر شرکتهای ایرانی در بازار های هدف باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما