کدخبر: ۲۷۱۵۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اپل آسترا هاچ‎یک حیرت‎انگیز و قدرتمند

اپل آسترا هاچ بک، یکی از بهترین خودروهای خانوادگی بازارهای جهانی از سال ۲۰۱۰ تا به امروز به‌حساب می‌آید. زمانی‎که در سال ۲۰۰۹ نسل چهارم این ماشین رونمایی شد، در میان تمام خودروهای برتر قاره اروپا جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

 اپل استرا با استفاده بردن از حجم پیشرانه‌ای مناسب، کم‌مصرف بودن، قدرت و گشتاور بالای خود و همچنین تجهیز به توربو شارژ ،محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرد. 

با توجه به این‌که شرکت‌های واردکننده مشخصی برای ماشین‌های اپل وجود ندارد و خدمات مناسبی ارائه نمی‌شود و همچنین بازار کارکرده‌های این خودروها نسبتاً ضعیف است، خریدن این خودرو را با مشکلاتی روبه‌رو کرده است اما در سال‌های اخیر با ورود مدل‌های جدیدتر آن به بازارهای ایران، این مشکلات تا حدودی کاهش‌یافته است.

جدیدترین مدل اپل استرا

اولین نسل از اپل استرا هاچ‌بک در سال‌های 1994 و 1995 رونمایی شد و تقریباً به دلیل کیفیت بالا و آپشن‌های عالی که داشت به سراسر دنیا صادر شد؛ به‌صورتی که نسل‌های اولیه این خودرو هنوز هم در بازارهای داخلی ایران خریدوفروش می‌شوند. اما کمپانی اپل هرسال با اضافه کردن آپشن‎های مختلف و به‌روزتر کردن اپل استرا، مدل‌های مختلفی را روانه بازار خودرو کرده است ؛ به‌گونه‌ای که آخرین مدل اپل آسترا هاچ بک در سال 2018 ساخته و رونمایی شد که قیمتی در حدود 35000 دلار دارد. اما در ایران بیشتر مدل‌های 2013 و 2014 این هاچ بک محبوب دیده می‌شود که با توجه به شرایط و میزان سلامت قطعات و کارکرد آن در قیمت‌های مختلفی خریدوفروش می‌شود.

مشخصات فنی اپل آسترا هاچ بک

این خودرو یکی از بهترین خودروهای هاچ بک می‌باشد که با توجه به مشخصات و آپشن‎هایی که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار است. همان‌گونه که گفته شد جدیدترین نسل این خودروها در ایران مربوط به سال‌های 2013 و 2014 و بعضاً 2015 است که دارای 4 سیلندر، گیربکس 6 دنده‌ای اتوماتیک، وزن 1400 کیلویی و حجم موتور 1600 سی سی است. اپل آسترا هاچ‎بک جدید دارای آپشن‎هایی همچون سیستم امنیتی مدرن، سیستم صوتی، تصویری و تهویه، سیستم‌های گرمایشی، سرمایشی و روشنایی عالی، سنسورهای دنده‌عقب، مصرف کم و بسیاری دیگر از امکانات است.

 این نسل از خودروهای اپل در کشورهای اروپایی محبوبیت بسیار بالایی دارند به گونه‌ای که در سال 2010 جز پرفروش‌ترین ماشین‌های هاچ بک در قاره اروپا بودند. اپل استرا هاچ‌بک در بین تمامی هم‌نسلی‎های خود رتبه سوم را به‌دست آورد که نشان از کیفیت بالا و نکات مثبت فراوان آن دارد.

اپل استرا2

خرید و فروش اپل آسترا هاچ بک

مدل‌های مختلفی از تمامی نسل‎های اپل آسترا در بازار ایران موجود است که خریدوفروش اپل آسترا در ایران از دهه 70 شمسی همزمان با ورود مدل‌های مختلف اپل ازجمله کورسا، وکترا و امگا شروع‌شده و تا به امروز ادامه دارد. قیمت اپل استرا نیز با توجه به فاکتورهای مختلفی ازجمله مدل، میزان کارکرد، امکانات و آپشن‎ها، تعمیرات و سلامت بدنه و موتور آن متفاوت خواهد بود. 

خریدوفروش اپل آسترا از نسل اول که توسط برتونه ایتالیایی طراحی شد تا جدیدترین نسل‌های آن در ایران صورت می‌گیرد و تمامی مدل‌های آن ازجمله سدان، هاچ بک، استیشن، کاروان و کابریولت را می‌توان در بازار پیدا کرد، هرچند که به دلیل کمبود قطعات و نبود نمایندگی‌ها پیدا کردن آنها مقداری مشکل است. قیمت اپل آسترا هم با توجه به تمام مورادی که ذکر شد بسیار متفاوت بوده و از نسل‌های ابتدایی تا مدرن‌ترین آنها را می‌تواند خریداری کرد. 

قدیمی‌ترین مدل‌های موجود در ایران را شاید اپل آسترا مدل 1994 دانست که هنوز هم در بازارهای ایران خریدوفروش می‌شوند و قیمت آنها معمولاً از 20 میلیون به بالا متغیر است و نسل‌های جدید و مدرن این خودرو تا مرز 600 میلیون در ایران معامله می‌شوند. البته ورود مدل‌هایی همچون اپل آسترا 2018 به ایران با توجه به قیمت ارز می‌تواند تا مرز 1 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شود.

منبع : ویرلن