کدخبر: ۲۷۳۸۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خانه‌های جنت آباد متری چند میلیون تومان شده‌اند؟

از طهران تا تهران، خیابان‌ها و محله‌های پایتخت دست‌خوش تغییرات فراوانی شدند و شاید بتوان جنت آباد را از آن مناطقی دانست که پس از انقلاب اسلامی بیشترین تحول را به خود دید. در واقع اینجا اصلا بعد از انقلاب بود که جنت آباد شد و به یک محله مسکونی تبدیل گشت.

خانه‌های جنت آباد که در سه قسمت شمالی، مرکزی و جنوبی پراکنده شده‌اند هم دارای بافت سنتی هستند و هم دارای بافت مدرن. به عبارت دیگر اگر چه ساخت و ساز، بعد از انقلاب در این محدوده رواج یافت اما همچنان ادامه دارد و از این رو در جنت آباد هم آپارتمان‌های نوساز، هم سن و سال‌دارتر و هم تک و توک خانه‌های قدیمی‌تر پیدا می‌شود. با این وجود احتمالا با خود فکر کرده‌اید آگاهی از قیمت ساختمان‌های این محله کار سختی است؛ اما خیر. کافی است به سایت دیوار بروید و با توجه به شرایط و بودجه خود در میان آگهی‌های خرید آپارتمان در جنت آباد، گزینه ایده‌آل خود را پیدا کنید.

به نظر می‌رسد ارزان‌ترین قیمتی که برای هر متر مربع خانه‌های جنت آباد وجود دارد، در حدود 9 میلیون و 600 هزار تومان باشد. این را می‌توان از چند آگهی سایت دیوار متوجه شد. برای مثال در یک مورد، خانه‌ای 55 متری با 17 سال سن ساخت، تک خواب واقع  در یک فرعی دنج به قیمت 530 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ یعنی همان متری 9 میلیون و 600 هزار تومان. این خانه 8 واحدی، قدرالسهم‌دار و رو به آفتاب توصیف شده است. فراموش نکنید به دلیل سن این ساختمان، می‌توانید بخشی از مبلغ را با کمک وام مسکن تامین کنید.

خانه‌هایی که 10 تا 12 میلیون تومان از قرار هر متر مربع قیمت‌گذاری شده باشند، در جنت آباد کمیاب هستند. البته اگر به بنگاهی‌های محله رجوع کنید، محال است به شما بگویند با چنین قیمت‌هایی نیز می‌توانید در جنت آباد ساکن شوید. با این حال به مدد سایت دیوار هیچ‌چیز نشدنی نیست. مثلا قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد با متراژ 72 متری، 15 سال سن ساخت و دارای پارکینگ و انباری در این سایت 849 میلیون و 600 هزار تومان عنوان شده است؛ یعنی متری 11 میلیون و 800 هزار تومان.

اما ساختمان‌هایی که هر متر آن 14 میلیون تومان ارزش داشته باشند، در جنت آباد بیشتر یافت می‌شود و بعضی از آن‌ها حتی نوساز هستند. در سایت دیوار نیز این آپارتمان‌ها آگهی‌های بیشتری هم دارند. مثلا در یک مورد واحدی 70 متری، نوساز و دو خوابه متری 14 میلیون تومان به فروش می‌رسد که جمع کل آن 980 میلیون تومان می‌شود. این خانه در جنت آباد مرکزی قرار گرفته است. در آگهی دیگری آپارتمانی 100 متری در جنت آباد مرکزی، دو خوابه با 5 سال سن ساخت متری 14 میلیون تومان ارزش‌گذاری شده و یک میلیارد و 400 هزار تومان جمع کل آن است. همچنین در موردی استثنایی، 124 متر آپارتمان نوساز در جنت آباد شمالی یک میلیارد و 736 میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ همان متری 14 میلیون تومان.

اما گران‌ترین خانه‌های این محدوده متری چند میلیون تومان دارند؟ ظاهرا 27 میلیون تومان. در میان آگهی‌های خرید آپارتمان و خانه در جنت آباد یک آگهی دیده می‌شود با 262 متر مربع، نوساز، چهار خوابه که فروشنده آن را لوکس‌ترین خانه غرب تهران توصیف کرده است. این آپارتمان از قرار هر متر 27 میلیون تومان و مجموعا هفت میلیارد و 74 میلیون تومان به فروش می‌رسد!

منبع : ویرلن