کدخبر: ۲۷۷۵۱۵ لینک کوتاه

با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت

تولید اسکوتر الکتریکی با کمترین زمان شارژ

گروه بنگاه ها- یک شرکت دانش بنیان داخلی توانست با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی اسکوتر الکتریکی تولید کند که برخلاف برخی نمونه‌های خارجی، در آن از باتری لیتیومی استفاده شده که با کمترین زمان شارژ، بیشترین بهره‌وری را دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مدیرعامل شرکت هخامنش موتور آریا درباره محصول تولیدی این شرکت با عنوان «اسکوتر الکتریکی» گفت: این اسکوتر در زمینه حمل و نقل شهری کاربرد دارد و بیشترین استفاده‌کنندگان آن نیز جوانان هستند. این محصول دارای وزنی مناسب با ابعادی کوچک است که کار با آن را برای مصرف کننده آسان می‌کند.

بهزاد نیک‌فر در ادامه با اشاره به مزیت‌های اسکوتر الکتریکی این شرکت با نمونه‌های مشابه خارجی آن گفت: طراحی اسکوتر ما با مشابه خارجی آن فرق دارد و تقریبا منحصر بفرد است. به لحاظ قیمت هم پایین‌تر از نمونه‌های خارجی آن است. اگرچه قیمت محصول ما با مشابه چینی تقریبا یکسان است اما ما در اسکوتر الکتریکی از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌کنیم و چینی‌ها از باتری‌های اسیدی، مثل باتری‌های خودرو که عمر آن نیز معمولا پایین است. استفاده از باتری لیتیومی از نوع LFP علاوه بر زمان شارژ پایین، شارژ سریع با استفاده از ایستگاه شارژ را ممکن ساخته است، لذا استفاده از آن را برای مصرف کننده راحت می‌کند.

وی ادامه داد: اسکوتر الکتریکی شرکت ما به علت وزن کم و گشتاور بالای موتور الکتریکی، شتاب بالایی دارد و قابلیت عبور از معابر ناهموار را داراست که از جمله دیگر مزیت‌های محصول ما با نمونه‌های مشابه آن است.

مدیرعامل شرکت هخامنش موتور آریا با اشاره به اینکه تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را برای نمونه‌سازی این محصول دریافت کرده است، گفت: با کمک این تسهیلات توانستیم تعداد 10 اسکوتر الکتریکی تولید کنیم و این تسهیلات خیلی به ما کمک کرد.

وی درباره اینکه آیا برای صادرات این محصول نیز برنامه‌ای دارید؟ گفت: برای اینکه بتوانیم این اسکوتر الکتریکی را به خصوص به کشورهای اروپایی صادر کنیم باید استاندارد اروپا را کسب کنیم. این کار هم هزینه‌بر است چرا که ابتدا باید خط تولید این محصول را راه‌اندازی کنیم.

نیک‌فر درباره تولید انبوه اسکوتر الکتریکی نیز گفت: در این زمینه نیازمند سرمایه‌گذار هستیم که بتوانیم با کمک آن خط تولید این محصول را راه‌اندازی کنیم. پس از اینکه توانستیم این اسکوترها را به مرحله تولید انبوه برسانیم می‌توانیم به کسب استانداردهای اروپا بیاندیشیم و نیم نگاهی به بازار جهانی بیاندازیم.