کدخبر: ۲۹۵۱۴۳ لینک کوتاه

صدور یک‌روزه ضمانت‌نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

گروه بنگاه ها- رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از امکان صدور یک روزه ضمانت‌نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: این شرکت‌ها می‌توانند یک بار حد اعتباری خود را مشخص کرده و بعد از آن یک‌روزه برای آنان ضمانت‌نامه بانکی صادر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، در رویداد خوش¬آمدگویی شرکت¬های دانش¬بنیان جدید عنوان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی باید به تامین مالی شرکت¬های دانش¬بنیان کمک کرده و فرآیند توسعه این شرکت¬ها را به واسطه اینکه فعالیت¬های آنها خاص است، تسهیل کند، چرا که در بسیاری از موارد توسعه این شرکت¬ها با ابزارهای رایج مالی در کشور امکان¬پذیر نخواهد بود، لذا فلسفه وجودی صندوق کمک به توسعه مالی این شرکت¬هاست.

وی ادامه داد: در چند ماه گذشته صندوق نوآوری و شکوفایی از لحاظ کمی و کیفی، دچار تغییرات جدی شد؛ از این¬رو حمایت¬های مالی خوبی در بخش¬های مختلف ایجاد شده است. به عنوان مثال ظرفیتی معادل هزار و 500 میلیارد تومان برای شرکت¬های کوچک¬تر در حوزه تسهیلات صندوق¬های پژوهش و فناوری ایجاد شده و برای شرکت¬های بزرگ¬تر نیز در بحث کار با سیستم بانکی، ظرفیتی بیش از این ایجاد شده است. 

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با خدمات این صندوق، اظهار کرد: در بحث توانمندسازی، سرویس¬های متنوع و گوناگونی در صندوق برای شرکت¬ها وجود دارد که شرکت¬ها می¬توانند بر اساس نیاز خود از این خدمات استفاده کنند. علاوه بر این بحث جدید سرمایه¬گذاری نیز برای توسعه فعالیت¬های شرکت¬های دانش¬بنیان در نظر گرفته شده است.

وحدت افزود: یکی از خدمات مهم صندوق بحث ضمانت¬نامه است. ضمانت¬نامه سرویسی است که شرکت¬ها به راحتی می¬توانند از آن استفاده کنند. به این صورت که یک بار حد اعتباری خود را مشخص کرده و بعد از آن یک¬روزه این ضمانت¬نامه¬های بانکی برای شرکت¬ها صادر می¬شود.

وحدت افزود: یکی از دلایل طولانی بودن فرآیندهای استفاده از خدمات صندوق مشکل عدم آشنایی متقابل میان صندوق و شرکت¬های دانش¬بنیان بود؛ لذا تصمیم گرفتیم در بسیاری از رویکردها و سیاست¬های صندوق تغییرات اساسی ایجاد کنیم که همین رویداد نتیجه نگاه جدید صندوق است، چرا که صندوق تصمیم گرفته است به سراغ شرکت¬ها برود تا با معرفی خدمات صندوق به آنها، بتواند بهترین تاثیر را در این اکوسیستم داشته باشد.

وی خطاب به شرکت¬های دانش¬بنیان، عنوان کرد: شرکت¬ها باید مطالبه¬گرانه با صندوق برخورد کنند و هر مورد و نیازی که احساس کردند را به صندوق اعلام کنند؛ چرا که صندوق تصمیم دارد هر نیازی که از جانب شرکت¬ها اعلام می¬شود -حتی یک شرکت- را در دستور کار خود قرار داده و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند