کدخبر: ۳۰۰۲۹۵ لینک کوتاه

امام در آیین افتتاح بخش شرقی خط هفت مترو تهران خبر داد؛

۶ رام قطار تا پایان سال جاری به ناوگان بهره برداری متروی تهران اضافه می شود

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینکه همزمان با افتتاح ایستگاه بسیج و میدان محمدیه ؛ ۴ رام قطار جدید نیز وارد مدار بهره برداری شد، گفت: تا پایان سال جاری ۶ رام قطار دیگر نیز به ناوگان بهره برداری متروی تهران اضافه خواهد شد .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام در آیین افتتاح و بهره برداری از میدان محمدیه و بخش شرقی خط 7 متروی تهران که با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ، پیروز حناچی، شهردار تهران،محسن هاشمی رفسنجانی رییس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و سایر مسئولین در ایستگاه میدان محمدیه برگزار شد،با اشاره به اینکه امروز 22 کیلومتر به همراه 10 ایستگاه از خط 7 متروی تهران در اختیار شهروندان قرار گرفت، افزود: سیستم سیگنالینگ و تجهیزات مورد نیاز ایمنی جهت بهره برداری شهروندان محترم در طول این 22 کیلومتر این خط راه اندازی شد.

وی با بیان این مطلب که سامانه مخابرات و سامانه اطفای حریق نیز در کل ایستگاه ها راه اندازی شده است، گفت: در راستای تکمیل سیستم برق رسانی نیز اقدامات گسترده ای صورت گرفته است به طوری که 11 واحد از پست های برق شامل LPSو RS جهت ایمنی و رفاه شهروندان در طول مسیر راه اندازی شده است.

امام به راه اندازی 19 اتاق فنی در طول 22 کیلومتر خط 7 متروی تهران اشاره و خاطر نشان کرد : سیستم حفاظت اتوماتیک قطارها نیز راه اندازی شده است تا با اطمینان خاطر شاهد حرکت قطارها باشیم.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) همچنین به راه اندازی سامانه تهویه در طول این 22 کیلومتر اشاره و خاطر نشان کرد: سامانه  هواسازهای ایستگاهی و میان تونلی نیز با توجه به سناریوی بهره برداری راه اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه ورودی جدید ایستگاه میدان محمدیه طی ماه های اخیر تکمیل شده است ، افزود: میدان محمدیه با خط یک متروی تهران تقاطع دارد و ورودی اختصاصی و جدید آن امروز به طور رسمی افتتاح و در اختیار شهروندان قرار گرفت که امیدواریم این افتتاح مایه خیر و برکت برای شهروندان تهران باشد.

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، به راه اندازی سیستم جدید مه پاش در ایستگاه میدان محمدیه و بسیج اشاره و تصریح کرد: با همت شبانه روزی همه دست اندرکاران تلاش شده تا فضای مطلوب برای استفاده  شهروندان در شبکه حمل و نقل عمومی(مترو) فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه در شش ماهه دوم سال جاری نیز هر ماه یک ایستگاه در خط 7 راه اندازی خواهد شد ، گفت:در مجموع تعداد ایستگاه های این خط تا پایان سال به 16 ایستگاه خواهد رسید که شش ایستگاه نیز در سال آینده راه اندازی خواهد شد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند