کدخبر: ۳۰۴۶۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نکات مهمی که دربارۀ شغل وکالت باید بدانیم

وکالت در ایران به مانند سایر کشورها ناشی از الزامات حقوقی، قانونی، عرفی و اجتماعی مربوطه بوده و بر اصول، هنجارها و آدابی تاکید دارد.

بنا به گزارش سایت   https://iranianlawyer.info/

-وکالت در ایران به مانند سایر کشورها ناشی از الزامات حقوقی، قانونی، عرفی و اجتماعی مربوطه بوده و بر اصول، هنجارها و آدابی تاکید دارد.

-رعایت شان و جایگاه حرفه ای وکالت در ایران و پرهیز از رفتار مغایر با آن، از جمله تکالیف قانونی وکلای دادگستری است.

-مجموعه امور و وظائف حرفه ای و تکالیف اخلاقی و اجتماعی که به لحاظ شغل و مقام وکالت، رعایت آنها برای وکلا الزامی است، شوون وکالت نامیده می‌شود.

-حضور در دادگاه‌ها، پیگیری پرونده‌های مهم قضایی، تماشای فیلم‌ و مطالعۀ کتاب‌هایی در راستای شغل وکالت برای بازتر شدن فضای ذهنی وکلا مفید است.

-به گزارش سایت Persian immigration attorney در دعوای کیفری علاوه بر مجازات متهم طبق قانون مجازات اسلامی، در مواردی مجرم محکوم به جبران خسارات وارد شده به شاکی نیز هست. 

-در دعاوی کیفری با توجه به اهمیت جرم و تخصصی بودن آن بهتر است که شاکی و متهم با وکیل کیفری مجرب مشورت کنند تا با تصمیم گیری صحیح و در کوتاهترین زمان به نتیجه برسند. 

-مسؤولیت اخلاقی و صنفی و قانونی وکیلی که برای پیش بردن دعوای موکل، قانون یا اخلاق را نادیده می گیرد، قابل دفاع و توجیه نیست و وکلا در این زمینه بیشتر از سایر حرفه‌ها مورد بازخواست قرار می‌گیرند.

- رعایت حرمت طرفین دعوی و کادر قضایی و اداری و انتظامی مراجع قضایی و قانونی و احترام به همکاران وکیل و وکلای طرف موکل و مردم عادی و افراد یاد شده، از تکالیف حرفه ای و صنفی وکلای دادگستری است.

- ضروری است وکیل در کلیه اقدامات خویش و اعمال تکالیف حرفه ای و قانونی خود در چهارچوب موازین حقوقی و قانونی و با رعایت نظامات حرفه ای وکالت و آئین نامه های مربوطه نسبت به مورد وکالت، موکل ، طرف دعوی و سایرین عمل کرده و از هرگونه تخلف انتظامی یا ارتکاب به جرم یا جنایت احتمالی نسبت به آنها قویاً، خودداری نماید.

Persian immigration  lawyer در ادامه آورده است که : 

-حضور وکیل در تمام جلسات رسیدگی به پرونده الزامی است مگر اینکه وکیل عذر موجهی برای عدم حضور خود به دادگاه ارائه داده باشد.

-شغل وکالت به یک وجدان بیدار و آگاه، نیروی تعقل قوی، قدرت تشخیص سره از ناسره، قانون مداری، تعهد و پایبندی به قانون تحت هر شرایطی، امانتداری و صداقت و تلاش برای دفاع از حق نیازمند است.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند